Za 14 dní sa zmenilo všetko. Smutný status Slovensky, ktorá prišla o manželka, ktorého nestihla ani objať!

Po roku sužovania koronavírusom si mnoho z nás na vlastnej koži prežili čo všetko to obnáša.

V tom najhoršom možnom scenári niektorí prišli aj o svojich najbližších. Za sprísnených podmienok sú návštevy v nemocniciach zakázané a preto človek niekedy nevie či svojich najbližších nevidí naposledy.

Anonymná spoveď Slovenky si získala tisíce reakcií a prinúti Vás zamyslieť sa nad tým čo je naozaj dôležité!

Mnoho ľudí čaká na vyšetrenie

“COVID. Prosto, ochoreli sme. Prvý manžel, pozitívny, potom ja, syn, nevesta. Mladí to zvládli v teplotách za 4-5 dní. My to predsa tiež zvládneme… Imunoglukan, Vitamín C, D, Paralen, dokonca aj antibiotiká, veď všade to píšu, všetci to vedia…Po 14 dňoch nezlepšovania nás dcéra priviezla v kritickom stave do nemocnice v Ružinove.

Oddelenie príjem pacientov by som nazvala “sústavný príjem”, nepretržitý rad pacientov, čakajúcich v rôznom, väčšinou už v zlom stave na vyšetrenie.

Kontrolný RTG, prevoz na JIS… Potom neviem.”

 

Covid-19, Corona Test, Covid-19 Test, Flu, Diagnosis

Zdroj: pixabay.com

 

Pacienti prichádzali ale aj odchádzali

“Pod kyslíkovou maskou som čiastočne vnímala a väčšinou nevnímala, ako privážajú a odvážajú pacientov. Tých druhých v čiernom zazipsovanom vreci. Ani neviem, koľko to trvalo. Potom eufória. Ja žijem, dýcham maskou, visia zo mňa hadičky… Ako v rozprávke Byl jednou jeden král. Prídu umývači, krmiči, všetko to tu okolo mňa pracuje na tom, aby som tu bola… Teraz tu sedím na nemocničnej posteli a čakám na prepúšťaciu správu.”

 

Doctor, Physician, Line Art, Medical, Medicine, Nurse

Zdroj: pixabay.com

 

Všetci nemali toľko šťastia…

“My sme to zvládli na 50%. S manželom, tatom a úžasným starým otcom sa rozlúčime v stredu v bratislavskom krematóriu.

Dostala som šancu, nový život od absolútne špičkových lekárov a celého personálu na pľúcnom oddelení. Uplynulo 14 dní? Zmenilo sa všetko. Trochu sa toho života tam vonku bojím. Ešte neviem, čo bude… Ja väčšinou nepociťujem potrebu zverejňovať anonymne svoje zážitky, mám sa s kým porozprávať.”

 

Grayscale Photography of Crying Woman

Zdroj: pexels.com

 

Zamyslite sa

“Ale teraz by som chcela vyjadriť bezmedznú úctu a obdiv k práci lekárov, sestričiek, ich nasadeniu a spolupatričnosti a nesmiernej ľudskosti a napriek kritikám, ako všetko nefunguje….

Funguje, verte mi. V nemocnici v Ružinove to funguje. A Vy vonku? Už ste sa niekedy zamysleli, čo je pre Vás dôležité? Obzrite sa okolo seba a ak je tam niekde niekto, koho by ste chceli objať, urobte to. Ja som to už nestihla.”

 

Joyful adult daughter greeting happy surprised senior mother in garden

Zdroj: pexels.com

zdroj: https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom