9 tradícií z celého sveta, ktoré môžu prekvapiť aj tých najskúsenejších cestovateľov

Na svete existuje viac ako 3 814 rôznych kultúr a každá z nich má svoje vlastné tradície. Zatiaľ čo niektoré s nástupom modernizácie zanechali staré spôsoby a postupy, stále ešte existujú v krajinách zvyky, ktoré sa dodržiavajú.

Rozhodli sme sa vám predstaviť niekoľko najneobvyklejších tradícií z celého sveta.

1. Veľkonočný oheň, Nemecko

V noci pred Veľkou nocou ľudia v Nemecku zapaľovali obrovské ohne v rôznych častiach krajiny. Tento zvyk je veľmi starý a s ním vítajú jar a odháňajú zlých duchov zimy.

V niektorých častiach, hlavne v severnom-Rhine Westphalia, sa podpaľuje veľké drevené koleso, a to sa potom skotúľa zo svahu, aby sa zabezpečila dobrá úroda.

2. Mľaskanie, Japonsko

Aj keď je mľaskanie vo väčšine krajín považované za urážlivé, pre Japonsko to neplatí. V skutočnosti je to neslušné, ak pri jedení rezancov nemľaskáte.

3. Zapekanie peňazí do jedla, Bolívia

V Bolívii si ľudia pripomínajú koniec roka a vítanie toho nového trocha inak. Ľudia zapekajú do koláčov mince. Verí sa, že ktokoľvek nájde mincu, bude mať v budúcom roku šťastie.

4. Hádzanie zubov, Grécko

V Grécku neexistuje zubná víla. Namiesto toho, keď deťom vypadne zub, hodia ho na strechu. Keď zub hádžu, prajú si, aby boli ich dospelé zuby silné a zdravé.

5. Hádzanie paradajok, Španielsko

La Tomatina je festival, ktorý sa vyznačuje hádzaním paradajok na iných ľudí. Tento zábavný festival nie je až taký starý. Jeho začiatky sa datujú okolo roku 1945. Od vtedy sa koná každý rok poslednú augustovú stredu. Existujú určité pravidlá, napríklad musíte stlačiť paradajky predtým, ako ich hodíte a rešpektovať ostatných.

6. Zmrzlina v zime, Mongolsko

Zatiaľ čo my si v horúcich letných dňoch pochutnávame na zmrzline, v Mongolsku ju najradšej jedia počas najchladnejších zimných dní. Existujú pouliční predajcovia, ktorí predávajú zmrzlinu z papierových škatúľ bez potreby mrazničky, pretože teploty počas dňa môžu klesnúť aj na -6°C.

7. Voľba vlastného osudu, Južná Kórea

Kórejčania dávajú osobitný význam prvým narodeninám dieťaťa, pretože je to deň, kedy si vyberú svoj osud. Je to rituál zvaný „doljabi“.

Pred dieťa sú umiestnené rôzne predmety, ako napríklad knihy, peniaze a štetce. Jeho budúcnosť sa predpovedá podľa toho, čo si vyberie. Napríklad, ak si dieťa vyberie peniaze, bude bohaté, a ak si vyberie knihu, bude inteligentné.

8. Skákanie zo stoličky, Dánsko

Takmer každá krajina na svete má jednu špecifickú tradíciu, ktorá súvisí so Silvestrom. Tesne predtým, ako hodiny v Dánsku odbijú polnoc, ľudia sa postavia na stoličky a pripravujú sa na svoj prvý skok v novom roku. Hovorí sa, že ak zabudnete na skok prináša to smolu.

9. Strihanie vlasov raz za život, Čína

Huangluo Red Yao je dedina v Číne známa ženami, ktoré majú najdlhšie vlasy na svete. Vlasy si zvyčajne nechávajú zabalené v šatkách. Počas festivalu si svoje vlasy rozpustia, umyjú a učešú. Priemerná dĺžka ich vlasov je približne 1 meter.

Ženy nechávajú svoje vlasy rásť, pretože veria, že im to prinesie dlhý život. Strihajú si ich raz za život, keď majú 18 rokov, čo symbolizuje obrad priechodu a ukazuje, že dievča je pripravené vydať sa.

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “9 tradícií z celého sveta, ktoré môžu prekvapiť aj tých najskúsenejších cestovateľov”