9 vecí, ktoré inteligentné ženy po 40-tke jednoducho nerobia

Mnoho dám po 40-tke začína nasledovať obohrané klišé, ktoré im je vnucované v tomto veku, napríklad, krátky strih vlasov alebo obliekanie sa do neforemného oblečenia nudných odtieňov. A je to úplne zbytočné!

Čo teda nerobí zrelá, sebestačná a sebavedomá žena po 40.veku života?

  1. Nezabudne sa starať o seba

S najväčšou pravdepodobnosťou má manžela, deti, psa a bývanie. Rodine venuje nielen veľa času, ale aj peňazí. Šikovná žena však vie, že najskôr sa musí postarať o seba.

Žena si užíva život, keď vie, ako sa môže potešiť. Každý mesiac si dajte malý darček: topánky, blúzku, sukňu alebo návštevu v salóne krásy. Tým si darujete aj potrebnú emocionálnu výživu, ktorá vám pomáha v boji proti stresu.

 

  1. Nevyberá si klasický účes

 

Kto povedal, že po 40-tke si musíte ostrihať vlasy? Vlasy sú hlavnou ozdobou ženy v každom veku. Existuje mnoho krásnych účesov, ktoré vám umožňujú vyzerať žensky a mlado. Nemusí to okamžite znamenať, aby ste volili krátku dĺžku strihu. Vyskúšajte zmenu farby, presvetlenie, balayage alebo kučery. Výhodou je, že moderné metódy vám to umožňujú bez poškodenia vlasov.

Okrem toho, nezabúdajte na starostlivosť: používajte produkty na tepelnú ochranu vlasov, vyživujte ich maskami a pravidelne navštevujte kaderníka. Pri správnej starostlivosti budú vaše vlasy vyzerať lesklé a zdravé.

  1. Nenosí nudné veci

 

Po 40-tke sa niektoré ženy z ničoho nič rozhodnú: „Je koniec, moja mladosť sa skončila, nemôžem už nosiť džínsy, nastal čas kúpiť si neforemné kabáty, tmavú sukňu a syntetickú blúzku s kvetinovým vzorom. Móda nie je pre mňa.“

Úprimne dúfame, že takéto myšlienky nemáte, ale ak ste si zrazu chceli kúpiť niečo úplne divné, hodné dôchodcu, okamžite si povedzte: „Stop!“

 

  1. Nenosí veci určené pre mladých

 

Existuje aj ďalší extrém: niektoré ženy sa začínajú obliekať, akoby mali opäť 20 rokov. Tričká s hlúpymi nápismi, krátke blúzky, obrovské vrecká – tieto veci z vás neurobia mladšiu ženu. Naopak, podčiarknu nesúlad medzi vaším vekom a štýlom.

Oblečenie pre tínedžerov je minulosťou: musíte to akceptovať. Verte, budete vyzerať stokrát lepšie, ak sa rozhodnete pre jednoduchšie veci (a to neznamená „nudné“) a elegantné kostýmy.

  1. Nesleduje trendy

 

V tomto prípade to môže byť niekedy aj chyba. Žena sa už nepozerá na to, čo sa deje vo svete módy. Je zrejmé, že nemáte čas na prečítanie všetkých módnych stránok a časopisov. Napriek tomu sa však aspoň občas pokúste pozrieť na najnovšie módne trendy. Väčšina navyše nemá „vekové obmedzenia“. Napríklad skladaná sukňa, ktorá sa hodí každej žene.

Áno, len vo vašom prípade je lepšie zvoliť dĺžku k pätám alebo tesne pod kolená. Topánky so strapcami? Prečo nie? Samozrejme, nemusíte to preháňať, ale opakujeme to znova: móda je dostupná pre všetkých.

 

  1. Skrýva nedostatky, zdôrazňuje prednosti

 

Zabudnite na neforemné oblečenie a chaos. Ak si myslíte: „Oblečiem si mikinu a nikto si nevšimne moje brucho alebo plné boky“, potom sa veľmi mýlite. Neforemné oblečenie spôsobí, že budete vyzerať ako veľký balón alebo obdĺžnik. Musíte byť nielen schopná skryť svoje nedostatky, ale tiež zdôrazniť prednosti.

Skryte vaše boky pod midi sukňu, zvýraznite pás hrubým alebo tenkým opaskom, nasaďte si správnu podprsenku a oblečte si blúzku V-čkovým výstrihom.

Vytvorte krásne siluety a ukážte zvodné krivky. Keď prestanete nosiť „vrecia“, ľudia okolo vás si všimnú, aká ste atraktívna a očarujúca.

  1. Nenosí opätky

 

Ak ste pred 5 rokmi bežali v lodičkách z domu do práce, zo školy do supermarketu, ale potom ste sa rozhodli, že opätky sú nepohodlné, nepraktické a radšej si obujete tenisky, urobili ste správne.

Existuje mnoho pohodlných modelov s ortopedickými vložkami, no aj napriek tomu by ste vo svojom šatníku mali mať ešte pár párov topánok s vysokými podpätkami. Vyberte si kožené topánky na podpätku a noste ich aspoň raz týždenne.

 

  1. Nenakupuje lacné spodné prádlo

Zrelá žena si môže dovoliť mať 3 – 5 kúskov kvalitnej bielizne. Nevadí, že nebudete mať 10 či 20 modelov. Je lepšie ak ich bude menej, no budú vám sedieť perfektne. A ak nemáte financie na podprsenku od Victoria’s Secret, pozrite sa na kvalitné spodné prádlo menej propagovaných značiek za prijateľnejšie ceny.

 

  1. Nezabúda na zdravie

Aby bola žena krásna a zdravá, potrebuje nielen šport, ale aj pravidelné návštevy lekára. Pracujte, starajte sa o deti, ale nezabudnite sa starať aj o seba – neodkladajte cestu k lekárovi, až kým skryté choroby, ktoré neliečite, vás nezostarnú  rýchlejšie, ako nezdravá strava a nedostatok pohybu.

Absolvujte potrebné testy, navštívte zubného lekára či gynekológa aspoň raz ročne a zapamätajte si raz a navždy: krásna žena je zdravá žena.