Analytici varujú: Týmto spôsobom sa budeme z koronavírusom “mordovať” až do Vianoc!

V posledných dňoch média avizujú pomalý nástup postupného uvoľňovania opatrení.

Kritéria potrebné na prestup zo IV. do III. stupňa varovania ako krajina sú zatiaľ priaznivé no musia sa udržať ešte počas najbližších týždňov. Čaká sa hlavne na dopad Veľkonočných sviatkov na počet novonakazených či hospitalizovaných.

Analytici z Dát bez pátosu však prišli s veľkým varovaním, keďže situácia nie je až tak priaznivá ako sa na oko zdá!

 

Na začiatku svojho príspevku vyzdvihli to, že všetci chceme návrat k “normálnemu životu”. No iba chcieť nestačí a musíme aj pre to niečo spraviť.

“Ale nechceme sa dať zaočkovať, nechceme dať zaočkovať seniorov (nakoniec, je to na nich), nerozumieme, že druhou cestou JE (skutočne JE) žiť s rizikom, že sa s touto pandémiou budeme mocovať do Vianoc,” vysvetlili možnú budúcnosť analytici.

 

 

Aj napriek tomu však pandemickú situáciu prerátavame stále do tých istých troch kategórií – počet hospitalizovaných, reprodukčné číslo a počet infikovaných. “ALE my to robíme a do nemocníc vozíme lekárom, ktorým na druhej strane stále

“ĎAKUJEME” za službu a ochotu každý týždeň viac ako 2000 nových pacientov a oni nám ich 1500 vrátia a 500 nevrátia, lebo sa to proste nedá,” ozrejmili smutnú situáciu Dáta bez pátosu.

 

Zmeňme postup, prístup a koniec propagande!

Poukázali aj na očkovaciu stratégiu v Británii, ktorá sa javí ako účinnejšia oproti tej našej. “V Británii pri presune do nižšej vekovej kategórie zahlásia najprv HOTOVO všetci starší “zaočkovaní”. A preto majú za posledné 3 dni v 12 krát väčšej Británii spolu 75 úmrtí a my ich máme v 12 krát menšej krajine 75 dnes za 1 deň.,”

prizvukujú analytici. Na Slovensku je bilancia úmrtí na 1 milión obyvateľov (1875 úmrtí) vyššia ako v Taliansku či Veľkej Británii alebo vo Švédsku za celú pandémiu.

“Naďalej robíme aj očkovanie “po svojom” a myslíme, si, že dostaneme zlým postupom veľmi skoro dobrý výsledok. Nedostaneme. Potrebujeme zmeniť postup, prístup a aj tie reči a propagandu okolo. My dodáme radi dobré čísla,” dodali analytici na záver.

 

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

❓Chceme deti do škôl? Chceme organizovane športovať? Chceme presunúť z interiéru “naoko” zavretých barov ľudí na terasy?…

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Streda 7. apríla 2021

 

0 replies on “Analytici varujú: Týmto spôsobom sa budeme z koronavírusom “mordovať” až do Vianoc!”