Chcete sa prednostne zaočkovať bez podvodu ? Pozrite sa, čo urobili vynaliezaví Slováci

Bratislavská župa informovala o očkovacom podpovode. Ide o konanie, prostredníctvom ktorého sa ľudia najmä v bratislavskom očkovacom centre predbehujú tak, že sa vydávajú za ľudí, ktorí patria do prvej očkovacej skupiny.

Aj napriek tomu, že prípady tohto podvodného konania boli identifikované zatiaľ len v Bratislave, jednotlivé kroky ako sa predbehnúť, je možné zrealizovať aj v iných slovenských očkovacích centrách.

Na internete sa objavil návod, ktorý podrobne opisuje postup, ktorým by sa ľudia mali riadiť v prípade, ak sa chcú predbehnúť. Základným predpokladom urýchleného očkovania je vhodný vek či zamestnanie.

V podpovodnom návode sa píše, aby ľudia udali, že pracujú v zdravotníckom zariadení, respektíve že sú zdravotníci, zamestnanci mobilného odberového miesta či sociálni pracovníci. 

Ak sa takého podvodné konanie odhalí, vakcinačné centrum môže dostať pokutu až do výšky 10 tisíc eur, pričom samotný človek, ktorý sa na očkovanie prihlásil mimo poradia, pokutu nedostane.

Bratislavská župa prosí, aby sa ľudia správali zodpovedne a aby nebrali voľné očkovacie kapacity strarým a chorým. Vakcinačné centrá dodávajú, že zaočkovať sa môžu aj náhradníci a to v prípade, ak sa im v niektorý deň zvýšia očkovacie látky.

 

❗️ OČKOVANIE: FÁMY A SKUTOČNOSŤ
V posledných dňoch sa šíri na internete návod ako sa predbehnúť pri očkovaní. Alebo fáma…

Uverejnil používateľ Bratislavský kraj Sobota 3. apríla 2021

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chcete sa prednostne zaočkovať bez podvodu ? Pozrite sa, čo urobili vynaliezaví Slováci”