Čistka medzi priateľmi: 12 typov priateľov, s ktorými je lepšie komunikovať na diaľku (alebo vôbec)

Čas strávený s vernými a blízkymi priateľmi je na nezaplatenie. Každý z nás z času na čas potrebuje vyvetrať svoje myšlienky, zabaviť sa a cítiť podporu okolia.

Existujú však aj kategórie ľudí, ktorí vám nijako viditeľne neubližujú, no zároveň vás tiahnú ku dnu č 4i dokonca prinútia stratiť dôveru v samého seba.

Nedá sa ich nijako inak nazvať ako paraziti.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sú neškodní, no urobíte lepšie, ak s nimi budete komunikovať čo najmenej a v čo najväčšej vzdialenosti. V našich životoch sa vyskytuje približne 12 typov takýchto „priateľov“ a niečo viac si o nich môžete prečítať v nasledujúcom článku!

Ufňukanci Existujú ľudia, ktorí sa vždy majú zle a najradšej by o tom rozprávali 24 hodín denne. Najprv sú chorí, hoci v skutočnosti ani neboli pri lekárovi, potom nemajú peniaze, manžel je zlý, deti ich nepočúvajú, šéf je magor…Vo všeobecnosti tak len sedia a plačú. Z toľkej negativity sa istá časť prenesie aj na vás, hoci po tom vôbec netúžite!

Poradcovia Poznáte to aj vy, máte kamarátku, na ktorú sa môžete kedykoľvek obrátiť, pretože sa poznáte už niekoľko rokov. Možno tomu nechcete veriť, ale aj medzi týmito typmi ľudí sa nájdu takí, ktorí majú pripravené rady na vaše problémy, hoci oni sami také niečo nikdy nezažili. Jednoducho vám len chcú pomôcť a byť užitoční. Otázka znie: Potrebujete to?

 

Závistlivci So šťastím sa rozprávate o vašich úspechoch alebo snoch.

Druhá osoba sa na vás s nadšením pozerá a hovorí:,,Keby som mala také šťastie ako ty“, „Ty máš ale šťastie, ja sa o tom ani nesnívala!“Po chvíli uvidíte, že tento človek napodobňuje vaše činy a keď sa mu niečo nepodarí, začne vás za to obviňovať. Povedzte mu ale o svojich neúspechoch a verte, že o nich bude ostatným rozprávať s úsmevom na tvári.

Rozdielnosť Všetky dobrodružstvá sa zvyčajne začnú slovom:,,Poďme….“ Nemusí to vždy skončiť tak, ako by ste si predstavovali. Napríklad, vašej kamarátke príde na myseľ niekoľko nápadov, ktoré chce, aby ste uskutočnili aj vy. Bude vám hovoriť, čo by ste si mali obliecť, kam by ste mali zájsť alebo že by ste mali jesť len ovocie.

Človek, ktorý je schopný vydržať takýto tlak má pravdepodobne buď obrovskú trpezlivosť alebo pevné nervy (možno oboje).

V prípade, že odmietnete, začne vás obviňovať zo sebeckosti a povie vám, že ste zlá kamarátka. Vy ste už ale dospelí a nie nejaké stádo oviec, ktoré robí všetko rovnako. Druhá osoba by sa mala naučiť rešpektovať vaše záujmy bez toho, aby si neustále vynucovala svoje vlastné názory.

Ľahkovážni Určite poznáte kategóriu ľudí, ktorí žijú každý deň naplno, akoby sa už zajtrajška ani nemali dožiť. Každý večer navštevujú party či večierky a ráno nevedia kde sa vlastné objavili. Ich priatelia a spoločnosť sa mení každý týždeň. Serióznemu človeku to môže dokonca spôsobovať stres. Koniec koncov, musíte zrušiť všetky svoje plány a zmeniť obvyklý spôsob života, aby ste to vôbec dokázali. Spočiatku to môže byť zábavné a zaujímavé, no ak u týchto ľudí budete chcieť nájsť podporu a priateľstvo, ste na zlej adrese. Im je to jedno. Chcú sa tešiť zo života a vaše problémy sú to posledné, čím by sa chceli zaoberať.

Žobráci Zakaždým, keď idete na kávu, si váš kamarát alebo kamarátka zabudne (omylom) peňaženku alebo jednoducho povie, aby ste to za neho zaplatili vy a on vás pozve nabudúce. Avšak, nasledujúce stretnutie sa odohrá v podobnom duchu. Takýto človek, si od vás vždy bude požičiavať nejaké tie drobné, ktoré sa po čase nahromadia a ak si ich vypýtate naspäť, ešte sa na vás dotyčný nahnevá.

Tlčhuba Rozpráva vždy, všade a o všetkom. Môže hovoriť celé hodiny úplne o ničom a všetky vaše pokusy zastaviť ho zlyhajú. Pre týchto ľudí sú hlavnou vecou v ich živote prázdne slová. Zvyčajne ani nerobia to, čo je skutočne potrebné, pretože najviac času trávia pri zbytočných rozhovoroch. Od takéhoto priateľa by ste nemali očakávať žiadnu pomoc či úprimne porozumenie.

выбор друзей

„Já já já jenom já“Akýkoľvek rozhovor obráti na seba a pritom sa vás ani nemusí opýtať, ako sa máte. V reakcii na „Včera ma opustil manžel,“ budete počuť niečo ako: „Áno, to je strašné. Včera mi bolo hrozne keď som zistila, že si Kamila kúpila tie isté topánky.“ Navyše, vo všeobecnosti veria, že všetky vaše zásluhy sú možné len vďaka ich priateľstvu s nimi.

 

Nervák Ak máte vo svojom prostredí priateľa, ktorý je vždy bez nálady a má nepochopiteľné výbuchy hnevu – utečte od neho. Hlúpe výstrelky, nervy, podráždenie… Po stretnutí s takouto osobou sa určite cítite ako vytlačený citrón.

 

DrzákTíto ľudia majú väčšinou nezvyčajné vyjadrovanie a metódy, ktorými sa snažia raniť vaše city. Môžu sa vás opýtať hlúpe až zosmiešňujúce otázky či povedať nevhodný vtip, pri ktorom sa nejeden začervená. Ostatní sa smejú a chvália ich za vytváranie dobrej zábavy, no vy by ste sa najradšej prepadli pod zem. A akékoľvek narážky na to, aby s týmto žartovaním prestali jednoducho odignorujú.

 

Kritici Kritika od dobrého priateľa sa hodí každému z nás. Ak sa však z toho stáva každodenná rutina a vy si to všimnete, niečo nie je v poriadku. Vo väčšine prípadov je takýto človek nespokojný s vlastným životom a tak sa prostredníctvom vás utvrdzuje vo svojich činoch.

 

 

Nevďační Zvyknú si kradnúť si váš čas. Neustále musíte pre nich niečo robiť, niekam ísť alebo dho čakať. Na druhej strane, ak by takáto požiadavka prišla od vás, dotyčný človek sa stiahne do úzadia

a vy zistíte, že ako kamarát vám je úplne nanič!

 

Vyberajte si priateľov, s ktorými sa cítite dobre. Hneď ako pocítite, že niečo nie je v poriadku, alebo keď po príchode domov zo stretnutia s kamarátom vnímate určitý pokles sily, pokúste sa obmedziť takéto typy priateľstiev. Najdôležitejšie predsa je, aby ste boli v živote šťastní a nenechali sa okrádať o radosť a pozitívnu energiu!

zdroj:zdroj