Na koho strane sú policajti? Na ohlasovateľa porušovania opatrení lietali nadávky. Chlap bez rúška odišiel z dohovorom!

Od začiatku pandémie sa začali pomaly ale isto nastoľovať prísne protiepidemiologické opatrenia. Na ich dodržiavanie máme z vlastnej zodpovednosti dohliadať my no zakročiť by mala aj polícia.

Práve príslušníci policajného zboru by po nahlásení takéhoto priestupku mali situáciu preskúmať. To sa stalo aj po nahlásení porušovania opatrení istému Jakubovi. No namiesto toho aby polícia riešila muža, ktorý porušoval opatrenia, hliadka sa slovne “pustila” do ohlasovateľa priestupku.

 

Na koho strane sú policajti?

“Toto sa nám prihodilo v pondelok.

Po tom, ako som privolal políciu na arogantného chlapa, ktorý ma v priestore bufetu ohrozoval svojím bezohľadným správaním, lebo nemal rúško, lepil sa na mňa a po upozornení bol ešte agresívny, prišla hliadka a príslušníci začali riešiť mňa ako nahlasovateľa. Dokola sa ma pýtali, ako som poškodený, čo s tým oni majú robiť, komentovali, ako nám šibe z rúšok a podobne,” opísal situáciu Jakub vo svojom statuse. Neskôr tak zakročil jeho kamarát Ivor, s ktorým sa tam mal stretnúť a vtedy začala ozajstná šikana nevinných.

 

Uverejnil používateľ Ivor Švihran Utorok 6. apríla 2021

 

 

Pravidlá pre nich neplatia

Okrem toho, že hliadka prišla až po 25-minútách a svoje auto zastavili uprostred frekventovaného cyklochodníka, sa k nevinným mužom správala neadekvátne. Mužov počastovali rôznymi vulgarizmami a keď ich konanie začal Ivor natáčať, začali sa mu vyhrážať. “Odložte ten mobil, lebo ho budem považovať za zbraň,” malo zaznieť z úst jedného s policajtov. Tí údajne prišli riešiť situáciu v šatkách, ktoré nemali nasadené správne.

V konečnom dôsledku, muž porušujúci opatrenia odišiel po 10 sekundách iba s dohovorom a policajti sa viac zaujímali o mužov, ktorý nič neporušili.

 

Uverejnil používateľ Ivor Švihran Utorok 6. apríla 2021

 

 

Musel sa preukázať aj keď nič nespravil

Od Ivora žiadali najprv občiansky preukaz, ktorý si nepýtali ani od porušovateľa, no neskôr žiadali iba rodné číslo. Muža dokonca vyzvali aj k preukázaniu sa negatívnym testom, ktorý v prírode v Bratislave už potrebný nie je. Preukázať sa teda odmietol z uvedených dôvodov a to považovali policajti za drzé. Potýčka pokračovala ďalej s rôznymi vulgarizmami no podľa slov muža mali neskôr odísť k inému prípadu. Ivorovi sa tak podarilo urobiť pár záberov ale aj video a vo svojom príspevku spomenul aj mená zasahujúcich policajtov.

 

Príbeh od oboch mužov aj s fotkami a videom si môžete pozrieť tu:

ODLOŽTE TEN MOBIL, LEBO HO BUDEM POVAŽOVAŤ ZA ZBRAŇ

Toto sa nám prihodilo v pondelok. Po tom, ako som privolal políciu…

Uverejnil používateľ Jakub Lipták Streda 7. apríla 2021

 

ODLOŽTE TEN MOBIL, LEBO HO BUDEM POVAŽOVAŤ ZA ZBRAŇ alebo poďme sa ne/vážne porozprávať o slovenskej polícii.

V…

Uverejnil používateľ Ivor Švihran Utorok 6. apríla 2021

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na koho strane sú policajti? Na ohlasovateľa porušovania opatrení lietali nadávky. Chlap bez rúška odišiel z dohovorom!”