Poslankyňa Záborská odmieta dekriminalizáciu marihuany. Vraj to nie je tá správna cesta

Anna Záborská, lekárka, konzervatívna politička a súčasná poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, sa vyjadrila k pripravovanému koaličnému návrhu, podľa ktorého majú byť tresty za prechovávanie marihuany radikálne miernejšie. Podľa koalície sa má marihuana dekriminalizovať.

Poslankyňa Záborská však s týmto návrhom nesúhlasí a tvrdí, že dekriminalizácia marihuany nie je cesta. Na sociálnej sieti Facebook sa vyjadrila, že Kresťanská únia nesúhlasí s úvahami o postupnej dekriminalizácii marihuany a pripúšťa, že zmiernenie by podľa nich bolo možné len pri prvom a opakovanom delikte.

Predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská, tvrdí: „Diskusiu o tejto téme považujeme za legitímnu. Je však dôležité, aby emócie neprevážili nad faktami.

Drogy a ich užívanie považujeme za zlo a táto naša pozícia je nemenná.“ 

Kresťanská únia pripúšťa, že primárne stíhaní by mali byť tí, ktorí s marihuanou obchodujú a zarábajú na ľudskej slabosti a nešťastí, čím podporujú rozpad medziľudských vzťahov a osobností.

Základou zásadou by malo byť dosahovanie spoločného dobra, čo sa dá dosiahnuť len kľúčovými zásadami a zákonmi.

Katarína Chrenová Hatráková, poslankyňa za Kresťanskú úniu, dodala, že hranica medzi závislosťou na „mäkkých“ a na „tvrdých“ drogách je takmer neviditeľná.

DEKRIMINALIZÁCIA MARIHUANY NIE JE CESTA

🔹 Kresťanská únia nesúhlasí s úvahami časti poslancov koalície o postupnej…

Uverejnil používateľ Anna Zaborska Streda 14. apríla 2021

 

Zdroj: Facebook/Anna Zaborska