Prečo by ste mali zo svojho života vyhodiť toxických ľudí?

Po uvedomení si, že vo vašom živote je toxický človek, je ďalším dôležitým krokom to, že ho opustíte. To sa však ľahšie povie, ako urobí a niekedy sa rozhodneme udržiavať aj naďalej takýto vzťah namiesto toho, aby sme týchto ľudí od seba odrezali. To nám môže v mnohých ohľadoch ublížiť a vážne ovplyvniť naše každodenné činnosti.

Tu je niekoľko dôvodov, pre ktoré je dôležité nadobro vylúčiť toxických ľudí zo svojho života.

1. Môže to mať negatívne dôsledky na vaše zdravie

Podľa odborníkov to, že sme v toxickom vzťahu, ovplyvňuje nielen naše duševné zdravie. Ľudia, ktorí zostávajú v nezdravých vzťahoch, majú zvyčajne vyššie riziko vzniku srdcových problémov. Môžu mať tiež ďalšie problémy, ako je vysoký krvný tlak, zvýšená hladina cukru a obezita.

2. Môže to poškodiť vašu sebaúctu

Ak ostanete v toxickom vzťahu, môže to vážne poškodiť vašu sebaúctu a dokonca si budete namýšľať, že si takéto správanie zaslúžite. Negativita vám nedovolí vidieť, že ste schopní robiť veľké veci a zaslúžite si bezpodmienečnú lásku, a to môže viesť k úzkosti, stresu a depresii.

3. Ste príliš závislí od ostatných

Toxickí ľudia radi prijímajú všetky dôležité rozhodnutia sami, a to aj za vás. Snažia sa ovládať všetky aspekty vášho života. Keď sa to stane, pomaly strácate svoju individualitu.

4. Núti vás zanedbávať svoje potreby

Zlé vzťahy vás môžu prinútiť vzdať sa svojich obľ

úbených záľub, bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali. Môže to viesť k tomu, že obetujete svoj čas, zdravie a dokonca aj vzhľad.

5. Môže vám to sťažiť dôveru v ostatných

Ak máte okolo seba toxických ľudí, môžete si začať myslieť, že všetci sú rovnakí, čo zmení vaše vnímanie sveta. Začnete mať problémy s dôverou, budete sa báť  dať ostatným ľuďom šancu, čo môže mať vplyv na vaše budúce vzťahy a šancu na šťastný život.

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com