Putin oficiálne zakazuje manželstvo osôb rovnakého pohlavia

Ruský prezident Vladimir Putin uvalil zákaz manželstiev osôb rovnakého pohlavia a adopcií transsexuálov, čo je obrovská rana pre práva LGBTQ +.

Putin zmenil ústavu krajiny v mnohých otázkach po národnom referende, v ktorom 77% ľudí v Rusku hlasovalo za zákaz.

 

Nové pozmeňujúce a doplňujúce návrhy znamenajú, že páry rovnakého pohlavia sa nebudú môcť v Rusku legálne zosobášiť, pretože ústava krajiny teraz hovorí, že manželstvo môže existovať iba medzi mužom a ženou.

Znamená to tiež, že transsexuálni členovia komunity si nebudú môcť adoptovať dieťa.

Dodatky proti LGBT+ majú korene vo „viere v Boha“. V krajine, budú musieť ľudia z LGBTQ+ skupiny, skrývať svoju skutočnú identitu.

 

Homosexualita bola v Rusku dekriminalizovaná v roku 1917, potom bola znovu kriminalizovaná v roku 1933 a neskôr bola legalizovaná ešte raz v roku 1993, no v krajine naďalej panuje homofóbia.

Jeden z politikov, ktorý podporil nedávne zmeny ústavy, Peter Tolstoj, označil svoju domovskú krajinu za „baštu tradicionalizmu“ a pre agentúru Associated Press uviedol, že Rusko „nebude opakovať chyby, ktorých sa dopustil západ“.

„Tieto chyby sú podľa môjho názoru zásadné, keď sa určitým ľuďom, LGBT+ komunite alebo niektorým rasovým skupinám, poskytujú ďalšie, špeciálne práva.“

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Putin oficiálne zakazuje manželstvo osôb rovnakého pohlavia”