štvrtok, 13 júna, 2024

Suché a poškodené vlasy: Ako si uchovať zdravý vzhľad vlasov? – Odborník radí TOTO

Vlasy sú neoddeliteľnou súčasťou imidžu takmer každej ženy. Na ich dĺžke až tak nezáleží, no kvalita je skutočne dôležitá. Niektoré majú rady krátke vlasy, zatiaľ čo iné majú veľkú radosť z toho, keď si každé ráno zapletú dlhý vrkoč. Je to veľmi individuálna. Ale určite sa všetky zhodnú na tom, že nikto nemá rád suché a poškodené vlasy …

SUCHÉ A POŠKODENÉ VLASY

Neustále farbenie vlasy mimoriadne poškodzuje. A hoci po odchode zo salónu sú vaše vlasy jemné a upravené, už po prvom umytí zistíte, že všetko je inak. Čakajú vás tak rána, kedy ste nútené tráviť niekoľko minút úprave vášho vzhľadu a treba uznať, že nie vždy na to máme energiu prípadne čas.

woman waving her hairUnsplash

Ak vás už unavuje experimentovanie a chcete si len tak umyť vlasy a okamžite získať prijateľný účes, skúste niekoľko nasledujúcich tipov.

Prvým krokom je obnova zostávajúcich vlasov. Odstrihnutie toho, čo už je nenávratne poškodené. Následne je dobré, aby si prešli obnovujúcou kúrou, vďaka ktorej už nebudete musieť používať fén či žehličku. Tým sa obmedzí aj proces krepovatenia vlasov.

Šampón, kondicionér a maska ​​na vlasy by mala byť bez sulfátov. V tomto poradí ich nanášajte aj na svoje vlasy pri každom umývaní.

woman standing next to pink wall while scratching her headUnsplash

Čo robiť s farbou?

Namiesto zosvetľovacích a bežných farieb skúste prejsť na henu. Áno, hena vlasy vysušuje,  ak však nanášate henu na neporušené vlasy a pravidelne aplikujete masky aspoň dvakrát týždenne, potom budú vaše vlasy vyzerať skvele.

Je tiež dôležité správne určovať priority, berúc do úvahy vaše zdroje, ako sú čas a financie. Ak sú obmedzené, potom možno stojí za to staviť na kvalitu vlasov a prestať ich poškodzovať aspoň zosvetľovaním.

women's purple hairUnsplash

Ale ak vám takéto experimenty skutočne prinášajú potešenie, nemali by ste nič ľutovať. Najmä ak máte dostatok finančných prostriedkov na to, aby ste dôverovali skúsenému kaderníkovi. Je však lepšie, aby ste takto neexperimentovali u vás doma.

Vždy budete mať čas zostrihnúť poškodenú dĺžku a obnoviť vlasy. Predsa len: „Vlasy nie sú zuby, dorastú!“

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights