Takto funguje čaro podpätkov, ktoré robí zo žien alfa samice. Všetky výhody podpätkov, ktoré by ste mali poznať

Nosenie podpätkov je nepríjemné, nepraktické a bolestivé. Na druhej strane je to neuveriteľné krásne a sexy. Mužom sa páčia ženy na podpätkoch, pretože dokonale vedia formovať ich postavu.

 

Už v okamihu, kedy si na nohy obujete topánky s podpätkom, sa začnete cítiť uvoľnene a sexy. Podpätky však ponúkajú aj iné výhody, ktoré milovníčky tejto obuvi určite ocenia…

  1. Sebavedomie

Žena na vysokých podpätkoch získava obrovskú dávku sebadôvery. Vie, že bude videná a sledovaná. Preto sa cíti žensky, neodolateľne a krásne!

Hlavnou vecou je vybrať si správnu obuv s pohodlným a stabilným podpätkom. Nekupujte si prvý pár topánok ktorý uvidíte vo výklade, doprajte si dostatok času na to, aby ste  našli to, čo vám skutočne pristane.

  1. Krásne nohy a pevný zadoček

Keď si žena obuje podpätky, zaktivizujú sa jej lýtkové a sedacie svaly. Získa tak dvojitý bonus – vyzerá sexy a zároveň si udržuje nohy aj zadok v dobrej kondícii. Je to ako tréning v posilňovni, len s tým rozdielom, že sa nepotí a nerobí drepy.

  1. Pevné brucho a tréning chrbtových svalov

Láska k podpätkom má pozitívny vplyv nielen na svaly zadku a lýtok. V podpätkoch je nutné neustále udržiavať rovnováhu. Aby sa zabránilo pádu, sú do práce zahrnuté svaly brucha a chrbta.

Takže tým, že sa pokúšate udržiavať rovnováhu tela, posilňujete nielen brušné, ale aj chrbtové svaly. Hlavná vec je, aby boli vaše topánky pohodlné a kvalitné.

  1. Skvelé držanie tela

Ženy, ktoré sú zvyknuté na chôdzu v podpätkoch si automaticky udržujú perfektné držanie tela. Dôvodom je, že v podpätkoch je nemožné chodiť so zhrbenými ramenami. Musíte sa hýbať s hlavou nahor a s vyrovnaným chrbtom.

  1. Opticky dlhšie nohy

Je to jednoduché: vďaka vašim podpätkom získate pár centimetrov navyše, vaše nohy budú vyzerať dlhšie a vaša postava bude z toho len profitovať. V podpätkoch sa budete cítiť ako gazela, rýchly a istý krok sa rýchlo zmení atraktívnejší a zmyselnejší pohyb.

Tipy pre ženy, ktoré chcú nosiť topánky na podpätkoch, no nevedia sa rozhodnúť

  • 4 cm – najoptimálnejšia výška podpätku, najmä pre tie ženy, ktoré mávajú opuchnuté nohy, bolesti chrbta či kŕče po nosení vysokých lodičiek.
  • Nenoste topánky na podpätkoch, ak sa chystáte sadnúť si za volant – existuje vysoké riziko, že vaše vedenie vozidla bude nemožné
  • Nie je nutné, aby ste podpätky nosili po celý deň. Pravidelne ich meňte za pohodlnejšiu obuv – nechajte vaše nohy odpočinúť aspoň po dobu 30 minút.
  • Na konci dňa si pripravte kúpeľ, v ktorom si pomasírujete chodidlá, následne ich potriete kockou ľadu vyrobeného z odvaru liečivých byliniek
  • Nešetrite na obuvi! Vaše nohy si zaslúžia tie najkvalitnejšie a najkomfortnejšie topánky vyrobené z pravej mäkkej kože.

Ako často nosíte topánky na vysokom podpätku?