3 najviac bolestivé a škodlivé veci, ktoré rodičia môžu povedať, alebo urobiť svojim deťom

Nie je tajomstvom, že naše denné správanie určuje, ako sa naše deti budú chovať a pôsobiť v dospelom veku. Rodičia poskytujú deťom vedomosti nezbytné pre prežitie a ovplyvňujú ich každodennými činmi. Výsledkom je, že malé deti podvedome imitujú správanie tých, ktorí sú okolo nich.

 

Avšak budúcnosť našich detí nezáleží len na tom čo robíme – taktiež zaváži aj to čo povieme. Niekedy rodičia zlyhajú, aj keď sa snažia ostať pokojnými a povedia niečo nepríjemné svojim deťom na čo deti už nikdy nezabudnú.

Čo sú najviac znepokojujúce veci, ktoré môžete povedať a urobiť?

Používatelia stránky Quora prišli s troma najviac psychicky škodlivými komentármi, ktoré počuli keď boli malí. Ľudia niektoré z nich rozprávajú bez rozmýšľania.

Ak niečo nevysvetlíte okamžite

Stavíme sa že poznáte ten znepokojivý pocit, keď Vám niekto nechce vysvetliť prečo nie je spokojný s tým, čo ste urobili. Napriek tomu rodičia aby sa vyhli hádkam často vravia “ Pochopíš, keď budeš mať raz vlastné deti”, akebo “Pochopíš, keď budeš starší”. Nepodkopuje to inteligenciu mladej osoby?

Nevšímanie si úspechov

Niekedy je všetko o tom ako komunikujete, takže hocijaké slová, ktoré môžu znevážiť detský talent a námahu by mali byť tabu. Často sa na Vás snažia deti zapôsobiť alebo zaslúžiť si pochvalu, takže ich neignorujte a nekritizujte to čo robia.

Znevažovanie ich utrpenia

Môžete si myslieť, že problémy Vašich detí sú triviálne, ale nikdy si z nich nerobte srandu, alebo neznevažujte ich utrpenie a bolesť. Ak náhodou aj v niečom zlyhajú, nikdy to nevyťahujte pre ostatnými príbuznými.

Ako sa postarať o fungujúci vzťah?

Môžete začať s týmito jednoduchými pravidlami: počúvajte a rozprávajte sa s Vašimi deťmi úprimne, otvorene, rozprávajte o rodinných hodnotách a čo je najdôležitejšie, dajte im vedieť že ich milujete a podporujete nech sa deje čokoľvek.