30 úžasne vyzerajúcich domov postavených z recyklovaných prepravných kontajnerov

Jedným z najväčších fanúšikov tohto typu bývania je stránka na Instagrame, „Shipping Container World“, ktorá sa venuje nádherným domom postaveným z priemyselných kontajnerov.

Predstavujeme vám niektoré z najzaujímavejších a najkreatívnejších domov. Dajte nám vedieť, ktoré domy sa vám páčili najviac a prečo.

#1

#2

#3

#4

Rovnako ako u väčšiny architektonických projektov, aj tu sú vždy k dispozícii luxusné modely. Ako všetky projekty, aj domy z prepravných kontajnerov majú svoje klady a zápory.

Jednou z veľkých výhod použitia recyklovaných kontajnerov pre stavebný projekt je rýchlosť výstavby, ktorú je možné uskutočniť v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov, v závislosti od veľkosti domu. Čo viac, kontajnerové domy bývajú nákladovo efektívnejšie a zároveň sú veľmi odolné. Nielen to, sú tiež mobilnejšie. Preprava takéhoto domu je oveľa ľahšia, ak sa rozhodnete presťahovať inam.

#5

#6

#7

#8

Existuje však veľa mínusov. V závislosti na aktuálnom stave prepravných kontajnerov, ktoré plánujete použiť pre svoj nový domov, nemusí byť celý projekt taký ekologický, ako dúfate. Niektoré kontajnery sú už opotrebované alebo zhrdzavené, čo znamená, že ich musíte renovovať. To predstavuje ďalšie výdavky na materiály, z ktorých niektoré nie sú pre životné prostredie najlepšie. Ďalej si musíte byť absolútne istí, že kontajnery predtým neobsahovali žiadne nebezpečné materiály.

#9

#10

#11

Projekt „Shipping Container World“ funguje aj ako blog s názvom „Living in a Container“. Zakladateľ blogu vysvetľuje, že sa zamiloval do kontajnerových domov a chcel sa podeliť o to, aké úžasné môžu byť tieto projekty.

„Tento blog, ktorý bol pôvodne vytvorený z môjho vlastného nadšenia, sa pomerne rozšíril a stal sa pozoruhodným prínosom pre všetkých domácich nadšencov a vizionárov!“

#12

#13

#14

Zakladateľ však zdôrazňuje aj skutočnosť, že ich projekt je určený iba na dokumentáciu týchto skvelých domov a na informovanie verejnosti. Nie je spoločnosťou na výrobu kontajnerových domov.

„Aj keď sa snažíme, aby boli naše informácie presné, so svojim projektom sa obráťte na profesionálneho staviteľa domu z prepravných kontajnerov, ktorý vám poskytne informácie.“

Cieľom projektu je tiež inšpirovať ostatných dizajnom, ktorý upúta a je navrhnutý profesionálmi z celého sveta.

#15

#16

#17

#18

#19

#20

Zdroj
Zdroj foto: www.instagram.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “30 úžasne vyzerajúcich domov postavených z recyklovaných prepravných kontajnerov”