Chcete dovolenkovať v Chorvátsku? Takto sa vyhnete karanténe

Minuloročná letná sezóna bola značne obmedzená protipandemickými opatreniami platnými vo väčšine európskych krajín.

Tento rok by sa to však malo zmeniť a to najmä vďaka pripravovanému zelenému covid pasu. Očkovací pas má predstavovať akúsi dovolenkovú vstupenku do všetkých populárnych letných destinácií.

Okrem očkovania jednou z vakcín proti koronavírusu, má zelený covid pas obsahovať aj informácie o prekonaní koronavírusu či informácie o negatívnych antigénových a PCR testoch.

Covid pas má byť súčasťou cestovania po Európe už začiatkom leta, pričom pilotná verzia bude testovaná v Českej republike už v najbližších týždňoch.

Chorvátsko ako populárna letná destinácia si pre turistov pripravila veľmi priaznivé podmienky, s ktorými bude letná dovolenka v tejto krajine zaručenou istotou.

Chorvátska vláda prezradila, že na hraniciach nebudú počas leta žiadne kontroly očkovacích preukazov a iných podmienok, ktoré vyžadujú iné krajiny počas leta.

Chorvátsko avizovalo, že jediná nutná podmienka, s ktorou si budú môcť užiť letnú dovolenku v Chorvátsku všetci turisti z členského štátu Európskej únie a schengenského priestoru, bude negatívny výsledok antigénového testu.

Zdroj: tvnoviny.sk