Obchod so šperkami sa vysmial mužovi, ktorý kúpil snubný prsteň za 130 dolárov. Zastala sa ho jeho snúbenica

Už od 15. storočia, kedy arcivojvoda Maximilián z Rakúska venoval Mary z Burgundy zlatý prsteň s diamantami, nejedna žena túžila mať takýto skvost aj na svojom prste. Ariel Desiree McRae z Nashvillu, Tennessee, nie.

Podľa nej, sa ráta už samotná myšlienka, ktorú zásnuby symbolizujú.

Hoci sa s ňou väčšina žien stotožňuje, drzá zamestnankyňa zlatníctva zdieľala úplne iný názor o zásnubnom prsteni než Ariel a jej snúbenec. Prsteň v hodnote 130 dolárov nazvala patetickým.

Image credits: Arii.Psalms56

Ariel sa cítila dotknutá, no nechcela robiť scény. Keď sa ale vrátila domov, napísala na Facebook príspevok, v ktorom uviedla, prečo bola  celá vzniknutá situácia jednoducho zlá.

Vyše 108 000 ľudom sa páčili jej myšlienky a vyše 126 000 ich zdieľalo.

 

Image credits: Arii.Psalms56

“Môj muž toho veľa nemá, teda žiaden z nás.” napísala Ariel. “Sotva zvládame platiť účty a kupovať si jedlo, ale po 2 rokoch randenia sme sa rozhodli, že už ďalej nebudeme čakať.”

“Nikdy som o prsteňoch neuvažovala. Chcela som si jednoducho vziať svojho najlepšieho priateľa. Naškrabal nejaké peniaze aby mi kúpil spolu ladiace prstene. Strieborný so zirkónmi, ak mám byť presná. Tie mi sadli a veľmi sa mi páčili.”

“Počas kúpy týchto prsteňov, dáma, ktorá tam pracovala, prišla pomôcť slečne, ktorá nás obsluhovala. Povedala:

“Chápeš, že môže toto niekto kúpiť ako zásnubný prsteň? Aké patetické!” Keď to povedala, pozrela som sa na svojho snúbenca a jeho tvár bola ešte smutnejšia.

Už vtedy sa cítil zle, že mi nemôže kúpiť set s drahým kameňom v tvare slzy, ktorého mám plný Pinterest. Už vtedy cítil, že zlyhal a neustále sa ma pýtal:

“Si si istá, že budeš spokojná s týmto?” Bol sklamaný už zo samotnej myšlienky, že ma neurobí dostatočne šťastnou a že si ho nebudem chcieť vziať, pretože prstene neboli dostatočne drahé alebo žiarivé.”

“Vyzretá Ariel povedala: ‘Nezáleži na prsteni, ale na láske, ktorá sa pri kúpe prejaví.”

“Vzala by som si tohto muža i keby mi dal prsteň z automatu.” pokračovala.

“Kedy naša spoločnosť upadla tak hlboko, že si myslí, že muž skutočne miluje ženu, len ak jej nasadí prsteň za vyše 3 000 dolárov a verejne sa s tým pochváli?

Áno, je to krásne, sentiment je nádherný a nesnažím sa zhodiť žiaden z vašich zážitkov. Ale pýtam sa, prečo sa materiálne vlastníctvo má vyrovnávať láske?”

Image credits: Arii.Psalms56

“Môj muž sa tak bál, že ho nebudem chcieť kvôli kúsku šperku. Bál sa, že láska k nemu zoslabne kvôli tomu, že nedostanem šperky, aké sa mi páčia. Kam sme to dospeli? Je to smutné.”

“Ale som tu, vydatá aj s prsteňmi za 130 dolárov, s láskou svojho života po boku a šťastnejšia ako kedykoľvek predtým.”

Image credits: Arii.Psalms56

Potom, čo sa jej príspevok stal virálnym, Ariel ho aktualizovala:

“Tento príspevok na moje prekvapenie oslovuje čoraz viac ľudí a mnohí sa pýtajú ako sme sa stretli. Prezradím vám preto skrátenú verziu. Spoznali sme sa online vo veku 20 rokov.

Rozprávali sme sa spolu 6 hodín až 2 dni. Nemyslím písanie si, ale reálny rozhovor. Potom za mnou šiel hodinu autom, aby ma vzal na rande. Mala som na sebe vtipný vianočný sveter.

Jedli sme krídelká, mali sme súťaž v grganí, počúvali hudbu a spievali si. Zamilovala som sa doňho na prvom rande.”

Image credits: Arii.Psalms56

“Ak by sa ma vtedy opýtal, či si ho vezmem, pravdepodobne by som povedala áno. Ak mám byť úprimná, najprv sme chceli randiť iba tri mesiace a tak sa vziať, no dali sme tomu extra čas.

Potom sme už nechceli čakať. Nikdy som nebola vo svojom živote šťastnejšia a neviem si predtaviť stráviť život s niekym iným.”

Image credits: Arii.Psalms56

Arielin príbeh je dôkazom toho, že pár, ktorý má rovnaké priority, je na správnej ceste. Nákup drahého zásnubného prsteňa však nie je úplne bezdôvodný.

Napríklad podľa Lee Cronka a Bria Dunhama z Katedry Antropológie a Centra pre ľudskú evolúciu z Univerzity v Ney Jersey:

“Príjem muža má veľký vplyv na cenu prsteňa. Hoci to nie je nejako prekvapivé zistenie, cena prsteňa môže žene napovedať o príjme muža o ktorom doteraz netušila a prezradiť jej tiež jeho ochotu investovať do ich vzťahu, samotnej ženy a ich potomstva.”

Image credits: Arii.Psalms56

Image credits: Arii.Psalms56 dolá

Image credits: Arii.Psalms56

Image credits: Arii.Psalms56

Zdroj: boredpanda.com