Žene povedali, že jej brucho vyzerá nechutne, ona však sebavedomo dokazuje, že ženské telo je majstrovské dielo

„Ako si môžeš byť taká sebavedomá a obliekať sa sexi, keď vyzeráš takto? Začni cvičiť a staraj sa o svoje zničené telo,“ povedal niekto Kristyn, keď sa podelila o to, ako vyzerá jej popôrodné telo. Rovnako ako veľa žien, aj Kristyn cítila tlak, aby sa čím skôr dostala do formy a bola tak krajšou ženou. Aj Kristyn sa neraz nechala počuť, že by mala „vrátiť“ do tela, ktoré mala predtým, než otehotnela.

„Všetky telá sú dobré telá.“

Keď dospievala, Kristyn videla, ako sa na obálkach časopisov objavujú iba niektoré ženy určitej veľkosti a postavy. V škole bola tou „zábavnou kamarátkou“, pretože mala pocit, že vzhľadom na to, ako vyzerá, musela urobiť viac, len aby bola v blízkosti svojich krásnych kamarátok. Často plakala a snažila sa zo všetkých síl schudnúť a mohla tak vyzerať atraktívnejšie.

Dokonca aj v čase, keď na strednej škole stretla svojho terajšieho manžela, ktorý ju zasypával komplimentmi, reagovala odmietavo. Bolo pre ňu ťažké uveriť, že krása môže mať rôzne tvary. Našťastie sa jej prvá láska nikdy nevzdala a materstvo jej pomohlo vidieť, že ženské telo nezodpovedá miere jej krásy alebo hodnoty.

Krása sa nedá odmerať

Po narodení prvého syna Benjamina si Kristyn začala všímať množstvo článkov o tom, ako sa dostať späť do pôvodnej formy. Spoločnosti zaoberajúce sa zdravím a fitnes jej chceli pomôcť schudnúť, aby sa mohla vrátiť tam, kde bola pred tehotenstvom. Bola už znechutená tou negatívnou stigmou ženského tela, a tak sa rozhodla podeliť o to, ako vyzerá jej reálne telo po pôrode.

Nanešťastie od niektorých ľudí dostala negatívne reakcie. Niekedy je ťažké neveriť takýmto zlým slovám. Kristyn však vie, že krásu nemožno merať podľa toho, ako vyzerá jej telo, a negativita tých ľudí ju už nedokáže umlčať.

„Moje telo bolo domovom pre mojich synov.“

Strie, jazvy a ďalšie drastické zmeny na tele, ktoré sú výsledkom tehotenstva, môžu byť pre každú matku ťažké. Kristyn však vedela, aké šťastie mala, keď mohla zažiť tento zázrak, pretože nie každá žena je schopná otehotnieť. Hovorí: „Na každú matku, ktorá má strie, jazvy a praje si, aby ich vôbec nemala, je 10 takých, ktoré by aj zabíjali, len aby ich mali.“

Kristyn zanechala ženám, ktorým vždy hovorili, že nie sú dosť a ktoré si neustále prajú, aby vyzerali inak,  niekoľko silných odkazov.  „Vaša hodnota nie je definovaná vašim vzhľadom,“ „Zastaňte sa samé seba, doprajte svojmu telu uznanie,“ a nakoniec: „Akceptujte sa.“

Mali ste niekedy pocit, že nie ste dosť dobrá a potrebujete vyzerať inak? Podeľte sa s nami o svoje príbehy!

 

Zdroj: brightside.me