21 právd, ktoré si len málo ľudí dokáže priznať

Život je nepredvídateľný reťazec epizód a momentov, ktoré sa už nikdy nebudú opakovať. Niektorí radšej neriskujú, iní si naopak vychutnávajú jazdu na tejto horskej dráhe.

Nezáleží na tom, ako veľmi sa pokúsite mať život pod kontrolu, skôr či neskôr vás aj tak prekvapí. V takýchto chvíľach vám zostáva len to, aby ste si uvedomili a prijali niektoré dôležité, no kruté pravdy o živote.

 1. Začíname zomierať v deň, kedy sa narodíme. Čas, ktorý nám bol vyhradený na tejto Zemi, by sme mali využiť na maximum.
 2. Život nie je spravodlivý. Zlí ľudia nie vždy dostanú to, čo si zaslúžia, a okolnosti, v ktorých sa ocitnete, nebudú mať vždy podobu, akú chcete.
 3. Každý, koho poznáte, zomrie. Nie je vo vašej moci zmeniť to. Prestaňte sa k svojim blízkym chovať tak, ako by vám niečo dĺžili. Postarajte sa o ne, kým sú tu, pretože zajtra to už tak nemusí byť.

 1. Priateľskí ľudia nebudú vždy súčasťou vašej cesty.
 2. Zle veci sa stávajú aj dobrým ľuďom. Niekedy tí najlepší, najodvážnejší či najčestnejší zomierajú medzi prvými.
 3. Šťastie si za peniaze nekúpite. Ak nie ste spokojní, nič to nezmení. Skutočný zdroj radosti pramení vo vás.
 4. Nikto nie je dokonalý.

 1. Život je premenlivý. Keď to najmenej očakávate, všetko sa otočí hore nohami.
 2. Nikdy nevyhoviete každému. Zastavte sa a popremýšľajte nad sebou, nad svojimi vlastnými potrebami a túžbami.
 3. Vaše slová nič neznamenajú. Záleží len na vašich činoch.
 4. Pokiaľ zúfalo hľadáte svoje šťastie, bude vás obchádzať. Nestrácajte všetok svoj čas hľadaním niečoho, čo vám neustále prekĺzne. V opačnom prípade zmeškáte krásu prítomného okamihu.

 1. Čas je najdrahšia komodita na tomto svete. Naučte sa žiť v súčasnosti. Ak nie ste spokojní, žiadna suma to nezmení. Skutočný zdroj radosti je vo vás.
 2. Život je plný škaredých a nepríjemných vecí. Jednoducho ich prijmite. Držte hlavu hore a snažte sa sústrediť na pozitívne stránky vášho života.
 3. Vo vašom živote sa stane veľa strašných vecí. Pamätajte si jedno: toto nie je koniec sveta.
 4. Za úspech musíte zaplatiť vysokú cenu. Na dosiahnutie niečoho potrebujete veľa tvrdej práce. Nikto sa nedostal na vrchol hneď pri prvom pokuse.

 1. Nikto sa nestará o to, ako vám je ťažko. Každý z nás trávi svoj život v boji. Každý musí prejsť mnohými ťažkosťami. Každý v tomto živote vedie svoju vlastnú vojnu
 2. Zradia vás. A nie raz. Keď budete najmenej čakať. Zradcom môže byť váš obchodný partner, ale aj najlepší priateľ.
 3. Časy sa menia. Nič nezostane rovnaké.
 4. Na to, aby ste svoj čas strávili zmysluplne, nie je potrebné mať veľa peňazí.
 5. Nikdy nevrátite čas, ktorý ste strávili nad nezmyslami.
 6. Chcete pohodlný život? Aby ste to dosiahli, musíte tvrdo pracovať. Aby ste niečo dosiahli, musíte mať cieľ a usilovať sa o neho, neustále nasledovať svoj smer.

Súhlasíte s pravdami uvedenými v článku? Čo iné by ste ešte pridali do tohto zoznamu?