5 zmien, ktoré vám obrátia deň hore nohami

Aj keď tomu na začiatku nebudete veriť, ale táto inverzná terapia vám môže priniesť niekoľko výhod a pozitívne ovplyvniť vaše zdravie.

Teória je založená na tom, že ak budete mať nohy uložené nad hlavou, je možné zvrátiť vplyv gravitácie na vaše telo.

Podrobnejšie sme preskúmali výskum, ktorý stojí za touto terapiou a zhromaždili sme 5 pozitívnych zmien, ktoré sa môžu stať, ak ju začnete praktizovať.

1. Dosiahnete zdravší spánok

Ak ste mali obzvlášť stresujúci deň a ťažko sa vám zaspáva, vyskúšajte toto cvičenie. Keď máte vyložené nohy nad hlavou, verí sa, že vaše svalové napätie klesá, telo sa uvoľňuje a ľahšie sa vám zaspáva. Ak je vaša myseľ uvoľnená a pokojná, nakoniec tiež získate kvalitnejší spánok a budíte sa budiť svieži, a pripravení na svoj deň.

2. Budete sa cítiť viac nabitý energiou a menej unavený

Táto poloha, môžu zvýšiť sústredenie a znížiť únavu. Zvyšuje sa hladinu kyslíka a uvoľňujú sa endorfíny, ako je dopamín a serotonín. Ležať s vyloženými nohami nad hlavou tiež umožňuje lepší prietok krvi do mozgu, čo vedie k zvýšeniu energie a duševnej výdrži.

3. Môžete sa tiež cítiť sústredenejší

Inverzie môžu skutočne zvýšiť prietok krvi do mozgu, dodať mu viac kyslíka a zlepšiť naše mozgové funkcie, a zároveň zvýšiť koncentráciu, pamäť a jasné myslenie a to vedie k lepšej nálade. Môže to tiež stimulovať vyplavovanie toxínov.

4. Môžete sa zbaviť bolestí chrbta

Bolesť chrbta je bežná a môže mať veľa príčin. Ak ste tým niekedy trpeli, viete, aké frustrujúce to môže byť. Podľa štúdií sa zistilo, že po 8 týždňoch inverznej terapii sa bolesť chrbta výrazne znížila. Okrem toho tiež zlepšila pružnosť a pevnosť chrbtice.

5. Môže sa vám zlepšiť trávenie

Táto metóda tiež môže napomáhať pohybu čriev. Len sa nesnažte túto metódu praktizovať ihneď po jedle. Je potrebné, určitý čas počkať, kým sa jedlo presunie do čriev. V opačnom prípade by to malo opačný efekt.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com