Čo robia ženy, ktoré sú fit, inak?

Byť a cítiť sa fit je snom určite každej ženy. Dobrou správou je fakt, že dostať sa do formy nie je až tak náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Príkladom vám môžu byť ženy, ktoré sa cítia fit už teraz. Čo robia inak?

 

Mať dobrú formu a cítiť sa fit nie je len o čísle, ktoré sa ukáže na vašej váhe. Skôr ide o to, aby ste dosiahli rozumný pomer tukov a svalov.

Tento pomer však môžete dosiahnuť aj inak ako len automatickým chudnutím a obmedzovaním sa v strate. A to je na tom to krásne!

Nižšie číslo na váhe býva častokrát pre ženy jediným cieľom. Vo väčšine prípadov obmedzia svoju stravu na minimum s vidinou toho, že im to pomôže.

Výsledkom menšej váhy v tomto prípade, je však 9 z 10 prípadov len sklamanie z jojo efektu a vychudnuté a slabé telo, ktoré prišlo o svaly.

 

Ako to robiť lepšie a čo robia fit ženy správne?

Naberajte svaly

Pravdepodobne ste pochopili, že nútené chudnutie nie je úplne tou správnou cestou. Ak chcete dosiahnuť dlhotrvajúce výsledky, podobne ako tisícky žien, ktoré sa dnes cítia fit, tak musíte začať naberať svaly a zhadzovať tuk.

Stačí len pár kíl svalov navyše, a neuveríte, ako lepšie bude vaša postava vyzerať a taktiež získate potrebnú vitalitu a silu.

 

Vedia čo nefunguje

Ženy, ktoré sú so svojou postavou spokojné a cítia sa fit, vedia a chápu, že lokálne chudnutie nefunguje.

Vedia, že cviky na zadok potrebujú, ak chcú pracovať na svojom pozadí, ale dané cviky im nezabezpečia to, že začnú spaľovať tuk zo zadku. Tuk sa však spaľuje z celého tela a my jednoducho nevieme ovplyvniť odkiaľ. Rovnako to platí aj pri cvikoch na akúkoľvek inú partiu.


Zdroj obrázku: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Nemajú strach zo sacharidov

Sacharidy sú pre ženy, ktoré chcú schudnúť, veľkým strašiakom.

Nemalo by to pritom tak byť. Fit ženy sa sacharidov neboja, skôr naopak, vedia, že pri naberaní svalov ich potrebujú. Takže aj vedia, že strukoviny, ryža, zemiaky, ovocie a chudnutie sa nijako nevylučujú.

Nehľadajú tú najlepšiu diétu

Dnes sa môžete na internete stretnúť s veľkým množstvom rôznych trendy diét, ktoré tak ako rýchlo prišli, tak aj odišli.

Fit ženy vedia, že žiadna zázračná diéta jednoducho nefunguje a kľúčom k zdravej a silnej postave, je pravidelné silové cvičenie a kalorický deficit, vďaka ktorému začne miznúť neželaný tuk.

S kalorickým deficitom súvisí aj ďalší bod, ktorí ženy s fit postavou chápu.

Správne stravovanie

Príslovie si tým, čo ješ chápu fit ženy dokonale. Vedia totiž, že na chudnutie potrebujú mať správne nastavený príjem a výdaj kalórií.

V jednoduchosti vedia, že za deň musia viac spáliť, ako prijať, a mať nastavené správne makroživiny s dôrazom na bielkoviny.

Pri stravovaní vám síce môže pomôcť prerušované hladovanie, ktoré je však len jedným z nástrojov, ako mať pod kontrolou kalórie a dostať sa do formy.

Tréning je základ

Bez pohybu a tréningu to jednoducho nejde, a to vedia aj ženy, ktoré sú so svojou postavou spokojné.

Vedia, že ak sa chcú dostať do formy, tak jedinou cestou je správne nastavený silový tréning s postupným zvyšovaním váhy.

Skvelým doplnkom k tomuto typu tréningu je aj pravidelné kardio buď formou behu alebo bicyklovania. Určite by však kardio nemalo tvoriť základ vášho tréningu.

Zamerajte sa na celkovú silu

Po prečítaní tohto článku už zrejme chápete, že sa treba na celý proces vyladenia formy pozerať komplexne.

To, robia aj fit ženy, ktoré sa sústredia na budovanie celkovej sily a všetkých partií na celom tele. Nesústredia sa len na nohy, zadok či boky. Jednoducho fit ženy sú fit všade.

 

Nevzdávajte to

Správnym nastavením mysle a správnymi návykmi, ktoré sme vám v tomto článku predstavili určite dokáže dostať svoje telo do požadovanej firmy a stať sa fit ženou.

Jednoducho to len nesmiete vzdať, a to aj vo chvíľach, keď sa vám nebude chcieť cvičiť a radšej by ste sa vyvalili na gauč pred seriál. Budeme vám držať palce.

Zdroj obrázku: AZ Images / Shutterstock.com

0 replies on “Čo robia ženy, ktoré sú fit, inak?”