Mladí ľudia dostanú od vlády 150 eur, ak sa nechajú zaočkovať proti koronavírusu. Chcú tak zmierniť možné následky delta variantu

Grécka vláda oznámila, že mladým ľuďom vo veku 18-25 rokov zaplatí 150 eur za to, aby sa dali zaočkovať aspoň jednou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Týmto spôsobom chcú zvýšiť počet zaočkovaných ľudí v krajine.

Peniaze dostanú prostredníctvom karty, ktorú predseda vlády Kyriakos Mitsotakis nazval „preukazom slobody“. Pokryje náklady na cestovanie a zábavu, ako sú letenky a lístky na trajekty, rezervácie hotelov, hudbu, divadlo a kiná, múzeá či archeologické náleziská.

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému archeológia, architektúra, budovaPexels

Premiér, povedal, že ide o akúsi kompenzáciu pre mladých ľudí, ktorí boli dlhé mesiace odtrhnutí od spoločenského života. Vníma to ako poďakovanie a dar za ich trpezlivosť a vytrvalosť.

„Zároveň je to iniciatíva pre očkovanie najmä mladých ľudí, ktorí majú aktívnejší štýl života. A čím viac sú chránení, tým viac obmedzíme prenos vírusu.“

Tí, ktorí využijú túto ponuku, budú môcť podať svoju žiadosť o kartu prostredníctvom vládnej online platformy gov.gr, deň po podaní prvej dávky.

Čo si myslíte o takejto výpomoci pre mladých?

 

Zdroj: ekathimerini.com

0 replies on “Mladí ľudia dostanú od vlády 150 eur, ak sa nechajú zaočkovať proti koronavírusu. Chcú tak zmierniť možné následky delta variantu”