Na predaj je 11-minútový let do vesmíru. Jeho cena vás dorazí

Úspešný vesmírny nadšenec sa pripojí k Jeffovi Bezosovi a jeho bratovi na ich kozmickej lodi Blue Origin po predložení ponuky vo výške 28 miliónov dolárov.

Bezosova spoločnosť Blue Origin ponúkla jednej šťastnej a bohatej osobe príležitosť pripojiť sa k ich vesmírnemu letu. 12. júna uviedli na aukciu náhradné miesto.

7 600 ľudí zo 159 krajín sa zaregistrovalo do aukcie, ale nakoniec sa aukcia zmenšila na 20 aktívnych uchádzačov, ktorí začali prihadzovať na 4,8 milióna dolárov.

Uchádzač zaplatí 28 miliónov dolárov za 11-minútový let Jeffa Bezosa. Úspešný vesmírny nadšenec sa pripojí k Jeffovi Bezosovi a jeho bratovi na ich kozmickej lodi Blue Origin po predložení ponuky vo výške 28 miliónov dolárov.

Aukcia trvala iba 10 minút, pričom ponuky sa stupňovali v posledných troch minútach pred uskutočnením víťaznej ponuky 28 miliónov dolárov.

Identita víťaza nebola zverejnená. Výlet, ktorý sa má konať 20. júla, bude znamenať 16. let Blue Origin do vesmíru,

ale bude prvým, ktorý prevezie ľudí. Po odstrele z Van Horn v Texase bude automatizovaný let trvať 11 minút.

Spoločnosť zatiaľ nezverejnila, kto sa pripojí k Bezosovi a jeho bratovi. Avšak podľa podmienok spoločnosti musí byť na palube 5-6 osôb s hmotnosťou 50-101 kg. Tí, ktorí sa chcú pripojiť k Bezosovi vo vesmíre, musia byť tiež schopní vystúpiť po 7 schodoch na štartovacej veži za menej ako 90 sekúnd a sedieť pripútaní vo vozidle 90 minút bez prístupu na toaletu.

Okrem všetkých týchto ustanovení musia tiež odolávať gravitačným silám až 5,5-násobku normálnej hmotnosti osoby počas klesania a trojnásobku hmotnosti až dve minúty pri výstupe, uvádza The Guardian.

Bezos dal najavo svoje nadšenie z letu v príspevku na Instagrame, kde uviedol, že „sníval o cestovaní do vesmíru“ už od svojich piatich rokov. „20. júla sa vydám na túto cestu so svojím bratom. Najväčšie dobrodružstvo s mojím najlepším priateľom.“

Peniaze získané z aukcie budú venované nadácii Blue Origin Foundation, Club for the Future, ktorej cieľom je inšpirovať mladých ľudí k účasti na predmetoch STEM a pomôcť vymyslieť budúcnosť života vo vesmíre.

Zdroj