Nevďačná dcéra hodila nový peračník do koša. Jej mama jej dala poriadnu lekciu!

Pohodlná posteľ, teplá voda a internet – to sú veci, ktoré často berieme za samozrejmosť. Potom je naša myseľ zachvátená tým čo nemáme a preto sa niekedy ženieme za vecami, ktoré ani nepotrebujeme. Musíme si však vážiť všetky veci okolo seba, ktoré máme a zbaviť sa tak potreby mať stále niečo nové a lepšie. O tomto je aj dnešný článok, v ktorom matka svoju dcéru chcela priučiť vďačnosti.

Začalo to všetko tým, že slobodná mamička Haley z Floridy kúpila svojej dcére drahý peračník značky L.O.L. Surprise!. Vo svojom statuse písala, že prebehla tri obchody aby ho vôbec zohnala. Bola v domnienke, že jej dcéra Presleigh bude z neho celá bez seba. No to čo sa stalo po tom čo jej peračník dala, vôbec nečakala. Jej dcéra sa na peračník pozrela a hodila do koša. Nahnevaná odišla do izby a zabuchla za sebou dvere so slovami: “Každý v mojej triede ho má…už ho nechcem!”.

 

Zdroj: facebook.com/haley.hassell

 

V tom momente si Haley myslela, že od zlosti asi vybuchne a vôbec nechápala čo sa vlastne stalo. Myslela si, že Presleigh naučila čo je vďačnosť no očividne si to potrebovala pripomenúť. “Dobre, v poriadku. Idem ti po taký, ktorý budeš nosiť,” povedala Haley svojej dcére. V zápätí jej doniesla plastové vrecko s jej menom. Názor Presleigh na peračník v koši sa náhle zmenil a chcela ho naspäť no na to už bolo neskoro. Mama jej povedala, že peračník, ktorý vyhodila do koša podarujú niekomu, ktorého rodičia nemajú na nové školské potreby. 

 

 

Zdroj: facebook.com/haley.hassell

 

Haley to v živote nemala ozaj ťažké, keďže so svojou dcérou kvôli štúdiu na zdravotníckej škole netrávila mnoho času. Ale aj napriek tomu Presleigh svoju mamu stále ľúbi. Ako slobodná matka a živiteľka rodiny to nemá ľahké a konanie jej dcéry ju poriadne vytočilo. Drahý peračník naozaj venovali mamičke s Arkansasu spolu s inými školskými potrebami. Presleigh nakoniec pochopila koľko šťastia v živote má a uvedomila si, že vďaka nim majú iné deti veci, ktoré potrebujú aby mohli ísť do školy.

Čo si myslíte o lekcii Haley pre dcérku? Bolo to príliš drastické? Čo by ste na jej mieste urobili Vy?

zdroj:boredpanda.com