Táto starenka ju poprosila či by jej nevyčistila nechty. Ale to, čo urobila sestrička, zasiahlo celý internet!

Moderná spoločnosť je dnes len cynická a bez škrupúľ, podobajúca sa na divoký les, v ktorom väčšina ľudí jednoducho len musí prežiť.

Všetko toto na pozadí zvyšujúceho sa toku informácií a zrýchľujúceho sa rozvoja spotrebiteľov. Ale nie všetko je stratené a niečo ľudské sa v nás aj teraz ešte nájde.

To dokazuje aj príspevok jednej so zdravotných sestier, ktorá pracuje v domove dôchodcov. Dievča sa volá Brendaline Mae Porter a jej náplňou práce je starať sa o starších, no ona im nielen pomáha, ale im aj spríjemňuje ich posledné dni ako si zaslúžia.

Možno aj preto sa jej príspevok stal virálnym a dostal okolo milión lajkov.

“Dnes som čistila nechty jednej z našich nových obyvateliek a zachcelo sa jej priesvitného laku.

Povedala som jej, že to je nudné: môžem vám ich namaľovať nejakou veselšou farbou? Na čo mi ona povedala: “Moje ruky nie sú pekné, nechcem, aby si ich niekto všímal.”

“Vtedy som jej opatrne povedala: “Však vaše ruky hovoria o celom vašom živote. Poznali lásku aj radosť, a určite prežili veľa ťažkostí. Koľkokrát nežne hladkali vašich drahých a koľko dobrého urobili.” Potom sme sa spoločne zhodli na tom, že najviac sa jej hodí ružový,”

Brandalyn Mae Porter

Today I painted a new residents nails at work and as we were going over colors, she mentioned she wanted clear. The only thought that came to my mind was „CLEAR?! That’s no fun.“ I asked her why she…

 

Aké úžasné, že ľudia nachádzajú krásu aj tam, kde sa zdá že jej už dávno niet. A aké je krásne, že v celej našej nekonečnej hŕbe “dôležitých” záležitostí sa nájde niekto, kto je schopný nás na moment zastaviť a pomôcť nám spomenúť si, že sme ľudia a nie stroje, ktoré do nekonečna robia to isté.