Vstupenky na koncert pre zaočkovaných za 17 eur a pre nezaočkovaných za 899 eur

Bezpečnostné nariadenia týkajúce sa koronavírusu sa postupne uvoľňujú najmä vďaka zaočkovanosti a život sa pomaly vracia do normálu.

Členovia rodiny sa môžu stretávať po niekoľko mesačnej odluke a začínajú sa obnovovať aj kultúrne podujatia.

Americká punk rocková skupina Teenage Bottlerocket sa pripravuje na nadchádzajúce turné a jednu zástavku majú aj v St. Petersburgu na Floride. Koncert by sa mal odohrať 26. júna, no cena lístkov sa pohybuje od 18 do 999 dolárov.

Rozdiel v cene nemá nič spoločné s umiestnením sedenia alebo špeciálnymi vip výhodami. Závisí to od toho, či sú účastníci zaočkovaní alebo nie.

Organizátor koncertu, Leadfoot Promotions, uvádza, že vstupenky za 18 dolárov sa považujú za zľavnené vstupenky a sú dostupné iba pre ľudí, ktorí preukážu, že sú očkovaní proti COVID-19. Okrem toho promotér špecifikuje, že nestačí iba jedna dávka vakcíny od Moderny alebo Pfizeru.

„Budete musieť byť zaočkovaní dvomi dávkami Moderny či Pfizeru alebo jednou dávkou vakcíny Johnson and Johnson najneskôr do 12. júna 2021.“

Fanúšikovia, ktorí sa chcú koncertu zúčastniť a neboli očkovaní alebo nie sú schopní preukázať, že boli očkovaní, budú musieť zaplatiť 999,99 dolárov.

Promotér zdôrazňuje: „NEHOVORÍME vám, čo máte robiť, robíme obchodné rozhodnutie a nechávame rozhodovať trh. Ak chce niekto prísť nezaočkovaný, odstrašia veľké množstvo ľudí a budú musieť zaplatiť ten rozdiel. “

Zočkovaná je aj samotná skupinu a vakcínu si dajú pichnúť pred koncertom aj všetci členovia organizačného personálu a dobrovoľníci na koncerte.

Nie každá zastávka turné bude mať pre očkovaných a neočkovaných hostí samostatné ceny lístkov.

Guvernér Floridy Ron DeSantis podpísal návrh zákona, ktorým pokutuje podniky pokutou 5 000 dolárov zakaždým, keď niekoho požiadajú o dôkaz, že bol zaočkovaný proti koronavírusu. Tento zákon nadobúda účinnosť 1. júla 2021, len pár dní po koncerte v St. Petersburgu.

Čo hovoríte na takéto rozhodnutie organizátorov koncertu?

Zdroj: tiphero.com