Výsledky prieskume o referende o predčasných voľbách ľudí ŠOKOVALI

Televízia Markíza v spolupráci s agentúrou Focus, uverejnila výsledky nového prieskumu, zachytávajúceho realistický odhad voličskej účasti na možnom referende o predčasných voľbách. Podľa výsledkov prieskumu by sa referenda zúčastnila tretina Slovákov. 

To, že by sa referenda nezúčastnilo, potvrdilo 17,4 percent opýtaných respondentov, pričom 13,4 percenta Slovákov o účasti ešte len uvažuje.

Výsledky prieskumu preukázali, že najviac naklonení referendu sú voliči Smeru, ktorí by sa ho zúčastnili vo väčšinovej zostave a to konkrétne 77,4 % z nich.

Za voličmi Smeru sa umiernili voliči Hlasu a politickej strany ĽSNS. Proti referendu sú najmä voliči strany OĽANO, z ktorých by sa referenda nezúčastnila takmer polovica.

Medzi najnerozhodnejšu stranu patrí strana Sme rodina, ktorá by bola v zastúpení 50 na 50. Proti referendu sú aj voliči Za ľudí a SaS.

Zdroj: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Výsledky prieskume o referende o predčasných voľbách ľudí ŠOKOVALI”