7 psychologických trikov, ako vytvoriť na šéfa trvalý dojem

Mnoho ľudí by chcelo byť šéfovým favoritom. Získať si jeho priazeň nemusí byť však také ľahké. Ale našťastie existujú jednoduché triky, ako napríklad prikyvovanie hlavou, ktoré vám pomôžu urobiť na šéfa dobrý dojem.

Veríme, že ak presvedčíte svojho šéfa, aby vás mal rád, znamená to, že ste o krok bližšie k povýšeniu. Preto sme sa rozhodli s vami zdieľať týchto 7 trikov.

1. Nebojte sa povedať svoj názor

Nesúhlas so šéfom nie je vždy zlý nápad. Niekedy vás to môže v jeho očiach povýšiť na vyššiu úroveň. Nezhoda by však nemala mať osobný charakter a mala by byť v najlepšom záujme tímu. Buďte úprimní a bojujte za to, čomu veríte. Vždy sa však uistite, či sa nezhoda javí ako logický prístup k problému.

2. Nekrížte svoje nohy počas schôdzky

Ak ste na schôdzke so šéfom, snažte sa nesedieť s prekríženými nohami. Keď budete mať nohy položené na zemi, pomôže vám to ľahšie odpovedať na zložité otázky a nebudete pôsobiť negatívnym dojmom.

3. Požiadajte svojho šéfa o radu, nie o jeho názor

Podľa psychológa, keď sa spýtate svojho šéfa na názor, stane sa objektívnym hodnotiteľom. Ak ho však požiadate o radu, vytvorí sa atmosféra partnerstva, ktorá ich povzbudí, aby viac podporovali vaše rozhodnutia a nápady.

4. Pri vyslovení vášho názoru kývnite hlavou

Ak chcete, aby sa s vami šéf na niečom dohodol, usmievajte sa, udržiavajte očný kontakt a pri oznámení svojho vyhlásenia kývnite hlavou. Táto kombinácia reči tela môže mať na vášho šéfa hypnotický efekt, vďaka čomu kývne hlavou v súlade s vašim vyjadrením.

5. Chytrý malý rozhovor

Nikto nechce hovoriť o práci nepretržite, ani váš šéf. Takže ak sa nachádzate v situácii, keď sa musíte so šéfom porozprávať, namiesto otázok týkajúcich sa práce sa zamerajte na otázky ohľadne jeho koníčkov alebo záujmov.

6. Priznajte si chybu

Ak urobíte chybu, neskúšajte to pred svojím šéfom tajiť alebo za to obviňovať ostatných. Uznajte svoju chybu a oznámte šéfovi, ako ste sa vysporiadali s vašim prešľapom. Oveľa viac si vás bude vážiť, ak to bude počuť od vás ako od iných zamestnancov, alebo ešte horšie od klientov. Hovorenie pravdy vám pomôže vybudovať si s nim dôveryhodné puto, ktoré vás postaví vyššie na piedestál.

7. Pripravte si niekoľko riešení problému

Keď prinesiete svojmu šéfovi iba jedno riešenie problému, neúmyselne tým zvýšite jeho strach zo straty kontroly. Ale keď prinesiete 2 alebo 3 riešenia a necháte ho vybrať, bude mať pocit, že významne prispieva k vyriešeniu problému. Nebudú mať pocit, že sú nútení zvoliť si niečo, čo nechcú, a nebudú na vás pôsobiť defenzívne.

Zdroj
Zdroj: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 psychologických trikov, ako vytvoriť na šéfa trvalý dojem”