Cristiano Ronaldo sa postaral o zníženie hodnoty spoločnosti Coca-Cola – UROBIL TÚTO VEC

 

  • Kapitán Portugalska na tlačovej konferencii Euro 2020 odmieta fľaše nápoju Coca-Cola
  • Cena akcií spoločnosti na výrobu nealkoholických nápojov klesá o 1,6%

Po odstránení dvoch fliaš obľúbeného nápoja Coca-Coly, Cristianom Ronaldom počas tlačovej konferencie na európskom šampionáte, sa zhodovalo s poklesom ceny akcií spoločnosti o 4 miliardy dolárov.

Futbalista je veľkým zástancom zdravého životného štýlu a dal jasne najavo, čo si myslí o sýtenom nealkoholickom nápoji. Počas pondelkovej tlačovej konferencie v Budapešti, 36-ročný futbalista, ktorého tým sa mal v skupine F postaviť proti Maďarsku, presunul fľaše Coca-Coly mimo záber kamery. Následne zdvihol fľašu s vodou a v portugalčine vyhlásil. „Agua!“. Zdá sa, že povzbudil ľudí, aby si vybrali zdravšiu alternatívu.

Coca-Cola je jedným z oficiálnych sponzorov Euro 2020. Cena akcií spoločnosti klesla z 56,10 USD na 55,22 USD, takmer okamžite po Ronaldovom geste, čo predstavuje pokles o 1,6%. Trhová hodnota Coca-Coly sa zmenila z 242 miliárd dolárov na 238 miliárd dolárov, čo je pokles o 4 miliardy dolárov.

Hovorca Euro 2020 uviedol. „Hráčom je po príchode na naše tlačové konferencie ponúkaná voda popri Coca-Cole a Coca-Cole Zero Sugar. Každý má nárok na svoje preferencie“.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Cristiano Ronaldo sa postaral o zníženie hodnoty spoločnosti Coca-Cola – UROBIL TÚTO VEC”