Cristiano Ronaldo sa postaral o zníženie hodnoty spoločnosti Coca-Cola – UROBIL TÚTO VEC

 

  • Kapitán Portugalska na tlačovej konferencii Euro 2020 odmieta fľaše nápoju Coca-Cola
  • Cena akcií spoločnosti na výrobu nealkoholických nápojov klesá o 1,6%

Po odstránení dvoch fliaš obľúbeného nápoja Coca-Coly, Cristianom Ronaldom počas tlačovej konferencie na európskom šampionáte, sa zhodovalo s poklesom ceny akcií spoločnosti o 4 miliardy dolárov.

Futbalista je veľkým zástancom zdravého životného štýlu a dal jasne najavo, čo si myslí o sýtenom nealkoholickom nápoji. Počas pondelkovej tlačovej konferencie v Budapešti, 36-ročný futbalista, ktorého tým sa mal v skupine F postaviť proti Maďarsku, presunul fľaše Coca-Coly mimo záber kamery. Následne zdvihol fľašu s vodou a v portugalčine vyhlásil. „Agua!“. Zdá sa, že povzbudil ľudí, aby si vybrali zdravšiu alternatívu.

Coca-Cola je jedným z oficiálnych sponzorov Euro 2020. Cena akcií spoločnosti klesla z 56,10 USD na 55,22 USD, takmer okamžite po Ronaldovom geste, čo predstavuje pokles o 1,6%. Trhová hodnota Coca-Coly sa zmenila z 242 miliárd dolárov na 238 miliárd dolárov, čo je pokles o 4 miliardy dolárov.

Hovorca Euro 2020 uviedol. „Hráčom je po príchode na naše tlačové konferencie ponúkaná voda popri Coca-Cole a Coca-Cole Zero Sugar. Každý má nárok na svoje preferencie“.

Zdroj
0 replies on “Cristiano Ronaldo sa postaral o zníženie hodnoty spoločnosti Coca-Cola – UROBIL TÚTO VEC”