Dav nahnevaných Slovákov vypískal Pellegriniho priamo pred budovou Národnej rady SR

Situácia ohľadom pripravovaného zákona, ktorý by mal po vzore iných európskych krajín zvýhodniť zaočkovaných, sa na Slovensku stretáva s obrovskou kritikou.

Svoju nespokojnosť sa niekoľko stoviek Slovákov rozhodlo prejaviť aj protestom, ktorý sa konal pred budovou Národnej rady SR, kde sa okrem poslanca Radovana Kazdu stretol s davom nahnevaných občanov Slovenska aj líder politickej strany Hlas-SD – Peter Pellegrini.

Dav frustrovaných Slovákov prišla upokojiť dokonca aj polícia a antikonfliktný tím, ktorý vraj na upokojenie davu použil aj slzný plyn.

Nespokojnosť Slovákov je najmä v radoch nezaočkovaných, ktorí nesúhlasia s tým, že by mali byť kvôli odmietaniu očkovania akokoľvek znevýhodnení.

Po niekoľkých hodinách sa k davu snažil prihovoriť aj Peter Pellegrini, ktorý sa však nestretol s pochopením. Davu vadilo dokonca aj to, že má nasadené ochranné rúško.

Na naliehanie ľudí si ho napokon dal dolu, pričom im oznámil, že s pripravovaným zákonom nesúhlasí a že bude bojovať za rovnosť zaočkovaných a nezaočkovaných.

Zdroj: hitky.sk

0 replies on “Dav nahnevaných Slovákov vypískal Pellegriniho priamo pred budovou Národnej rady SR”