Dvojčatá sa takmer vyhladovali k smrti. Fotografie dievčat bojujúcich s anorexiou nie su pre všetkých

 

Modelingový priemysel sa v posledných rokoch stal miestom psychického teroru a motivovania vychudnutých modeliek k tomu, aby chudli aj napriek tomu, že im vidno snád’ všetky kosti na tele.

Tento príbeh Mashy a Dashy je toho presným príkladom. Tieto len 14 ročné dievčatá od svojho útleho veku snívali o kariére modeliek a vždy si za tým stáli. Po tom, čo si ich jedna modelingová agentúra zobrala pod svoje krídla a nafotila s nimi pár fotografií, im povedala, že majú chudnúť aj ked’ už vtedy boli samá kosť a koža.

Dievčatá vyzerali pred pár mesiacmi ešte ako zdravé tínedžerky.

Dnes však trpia vážnou psychockou chorobou – anorexiou. Dnes jedna z nich váži 40 a druhá 36 kilogramov.

Je takmer neuveriteľné, ako môžu modelingové agentúry robiť toto dievčatám, ktoré dospievajú a ich vývoj je stále v procese. Dvojčatá mali pôvodne 50 kilogramov, no po tom ako im agentúra povedala nech ešte schudnú aspoň 5 kilogramov, rozhodli sa ich počúvnuť, pretože pre kariéru by urobili všetko. Agentúra chcela, aby schudli z tváre a aby mali výrazné lícne kosti. Najprv prestali jesť vo včerných hodinách, potom jedli len jedno jedlo denne, ktoré malo len pár desiatok gramov a nakoniec nejedli takmer vôbec.

Tento rok v lete vyzerali naozaj veľmi chudo, no to, v akom stave sú teraz, je naozaj príšerné.

https://www.instagram.com/p/BThWOP2lePz/

https://www.instagram.com/p/BmbjlHbnPJS/

Pred tým, ako sa rozhodli vydať na túto zničujúcu cestu to boli normálne, štíhle dievčatá.

https://www.instagram.com/p/BgDazqRlKtR/

 

Telá dievčat to pred pár týždňami absolútne nezvládli a ich srdiečka skolabovali. Ich matka však na liečbu nemá peniaze a preto im v nemocnici príliš nepomohli. Poslali ich domov, kde pomaly umierajú a veľmi sa trápia. Známe osobnosti z Ruska sa rozhodli týmto sestrám pomôcť a vyzbierať peniaze na ich liečbu.

Naozaj si nevieme predstaviť matku, ktorá nechá svoje deti ničiť samých seba a neposkytne im pomoc včas, respektívne ak by si to všimla skôr, možno by mali väčšie šance. Dúfame, že sa ich podarí zachrániť a budú opäť usmievavé mladé ženy.

zdroj: tv.nova.cz / prezenu.sk /  mirror.co.uk

0 replies on “Dvojčatá sa takmer vyhladovali k smrti. Fotografie dievčat bojujúcich s anorexiou nie su pre všetkých”