Na stretnutie s pápežom na Slovensku musíte byť zaočkovaní. Inak vás k nemu nepustia

Od 12.-15. septembra očakáva Slovensko vzácnu návštevu z Vatikánu. Po 18 rokoch k nám zavíta hlava katolíckej cirkvi, pápež František. Podľa dostupných informácií navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín, kde odslúži bohoslužby a stretne sa s veriacimi píše Dennik N.

Účasť na týchto hromadných podujatiach s kapacitou vyše 1000 ľudí, bude však podmienená plným zaočkovaním vakcínou proti COVID-19.

Splnenie tejto podmienky bude kontrolované pri vstupe na jednotlivé podujatia. Aj samotný pápež je zaočkovaný a k rovnakému kroku vyzýva aj všetkých veriacich.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a arcibiskup Zvolenský spoločne komunikovali, že cieľom je neobmedzovať účasť na podujatiach, ale práva naopak, umožniť čo najviac ľuďom tento duchovný zážitok.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na stretnutie s pápežom na Slovensku musíte byť zaočkovaní. Inak vás k nemu nepustia”