Po prázdninách sa budú môcť v reštauráciách najesť len zaočkovaní a otestovaní

V hroziacej tretej vlne, ktorú odborníci očakávajú už túto jeseň, sa zrejme vláda k opatreniam postaví úplne inak ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách.

Vláda neplánuje zavádzať prísne opatrenia a zatvárať prevádzky. Naopak, vláda chce podporiť reštaurácie a služby tým, že budú otvorené pre všetkých zaočkovaných a otestovaných Slovákov. Je teda možné, že na jeseň sa v reštauráciách najedia len zaočkovaní ľudia.

Eduard Heger, premiér Slovenskej republiky, tvrdí, že toto riešenie je kompromisom koalície, pomocou ktorého vytvorili dohodu o novele zákona. Novinka v zákone má podporiť reštaurácie a bary tým, že budú otvorené pre všetkých, ktorí budú disponovať európskym covid pasom.

Podľa Hegera je to spôsob ako odmeniť zaočkovaných tým, že im budú dostupné všetky služby, ktoré využívali aj pred pandémiou koronavírusu.

Heger zároveň tvrdí, že to nie je trest a diskriminácia tých, ktorí nie sú ochotní zaočkovať sa: „Ak tam môže byť plus 20 percent zaočkovaných, ktorí nie sú hrozbou, vieme tak pomôcť ekonomike a neohrozujeme pandemickú situáciu.“

Od augusta na bude na Slovensku platiť 5 eur za vykonanie antigénového testu, pričom vláda plánuje 2 bezplatné PCR testy mesačne pre všetkých Slovákov.

https://www.instagram.com/p/CQx9n73L9k7/

Zdroj: refresher.sk

0 replies on “Po prázdninách sa budú môcť v reštauráciách najesť len zaočkovaní a otestovaní”