Poslankyňa Tabák si za kúpanie v chránenom tatranskom potoku vyslúžila obrovskú kritiku

Romana Tabák, bývalá profesionálna tenistka a dnes poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky za politickú stranu OĽaNO, si v týchto dňoch vyslúžila obrovkú kritiku za kúpanie v tatranskom potoku, ktorý sa nachádza v národnom parku, v ktorom platia prísne pravidlá na ochranu prírody.

Poslankyňa na svoj facebookový profil pridala fotografiu, na ktorej je zachytená v tatranskom potoku, pričom pri fotografii označila aj polohu a to Studenovodské vodopády vo Vysokých Tatrách. Táto poloha však bola nesprávna.

Poslankyňa sa na základe kritiky na facebookovej stránke Prezident ospravedlnila a dodala, že pod príspevok označila nesprávnu polohu a dokonca sa aj ospravedlnila za samotný príspevok.

Neprimerané správanie poslankyne Tabák dnes rieši aj Slovenská inšpekcia životného prostredia. Hovorkyňa Štátnej ochrany prírody SR, Kristína Bocková, prezradila, že Správa Tatranského národného parku podala kvôli jej nevhodnému správaniu na území národného parku podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia. Poslankyňa sa ku kritike mnohých Slovákov vyjadrila:

,,Na tomto mieste sa so mnou otužovali ďalší traja ľudia. Ak som pochybila, tak som pripravená niesť za svoje konanie následky.”

Hovorkyňa Štátnej ochrany prírody SR upozornila, že za priestupok na úseku ochrany prírody a krajiny hrozí poslankyni vysoká pokuta a zároveň dodala, že na územie TANAP-u príde ročne 3,5 miliónov návštevníkov a nie je prípustné, aby sa v chránených potokoch kúpala čo i len jedna štvrtina z nich.

Už tento počet by nenávratne zmenil kvalitu ekosystémov parku.

Ba túto situáciu už reagovala aj známa satirická stránka zomri

Zdroj: refresher.sk, spravy.rtvs.sk

Zdroj: Facebook/Romana Tabák

0 replies on “Poslankyňa Tabák si za kúpanie v chránenom tatranskom potoku vyslúžila obrovskú kritiku”