Slovenka zavesila na plot prebytočné jabĺčka a mohol si ich ktokoľvek zadarmo zobrať. Úžasný nápad sa stretol s obrovským ohlasom

Ak máte doma záhradu plnú ovocných stromov, určite ste si všimli, že tohtoročna úroda je nevídane hojná. Nie je to takto len na Slovensku, ale takmer všade v Európe.

V posledných dňoch sa na internete a v televízií objavuje správa, kde žena z Nórska vešia na svoj plot tašky plné jabĺčok.

Vešia ich tam preto, pretože jej úroda je tak veľká, že ona, ani jej rodina by ju nestihli skonzumovať alebo inak sparcovať. Táto žena chce poukázať na to, že je fajn sa podeliť ak niečoho máte viac ako iní a takto predísť plytvaniu,. Jej úroda by predsa inak zhnila niekde pod stromami.

Istej Sovenske, Julke z Ivanky pri Dunaji, sa tento nápad zapáčil natoľko, že sa rozhodla praktizovať to aj vo svojej dedinke kde býva.

Na svoj plot vyvesila igelitky plné krásnych štavnatých jabĺk. Júlia chcela, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí a aby jej ovocie nevyšlo na zmar a preto sa so svojím činom podelila v skupine na Facebooku s názvom Mamičky z Ivanky pri Dunaji a okolia. 

Ku fotografii napísala aj výstižný popis: „ZADARMO. Domáce jablká, nestriekané (obyčajné, ale chutné), citrónky. Vymením sáčok jabĺk za prázdny sáčok. Nezľaknite sa psa. Nech vám padnú na úžitok.“

Slovenka obdarováva jablkami svojich susedov úplne zadarmo. Sáčky plné ovocia vešia na plot

Nápad tejto štedrej ženy sa stal na internete veľmi populárnym. Ak sa páči aj vám, neváhajte tento článok zdieľať, aby sa čo najviac ľudí podelilo o plody ich záhrad, ktoré rodiny nedokážu sami spotrebovať. Nie len že pomôžete naplniť hladné brušká, ale urobíte radosť a ukažete, že ľudia na Slovensku sú tak dobrosrdeční, ako sa to o nich hovorí.

zdroj:refresher.sk

0 replies on “Slovenka zavesila na plot prebytočné jabĺčka a mohol si ich ktokoľvek zadarmo zobrať. Úžasný nápad sa stretol s obrovským ohlasom”