Tento zvláštny vstup na Notebook ma každý z nás. Viete ale na čo naozaj slúži?

Určite si nejeden raz rozmýšľal, na čo slúžia všetky tie tlačidla a otvory na tvojom gadgete a zdajú sa ti nepochopiteľné. A samozrejme, čo je to za dieru s kopou lesklých nožičiek vo vnútri? Ani jeden zo slotov, ktoré máš u seba, k nemu patria…

 

Zoznám sa s ešte jedným predstaviteľom „záhadných“ slotov, ktorého funkcia nie je celkom známa. Takže sa pozorne pozri na svoj notebook: na jeho tele určite nájdeš takýto otvor. Zvyčajne sa nachádza hneď vedľa sieťového alebo USB portu.

Ide o veľmi užitočný slot, na ktorý sa nič nenapája. Je to špeciálny slot pre zámok, ktorý sa nazýva „kensingtonský“.

V podstate slúži ako nástroj proti krádeži, ktorým možno pripevniť notebook alebo iné digitálne zariadenie  na akýkoľvek pevný povrch, napríklad na stôl . Je to podobné, ako napríklad keď zamykáš bicykel, aby ho neukradli.

Takže dáš na notebook zámok a môžeš si ísť niečo vybavovať. S cieľom „ukradnúť“ notebook bude mať pre zlodeja nevyhnutnú skazu, a pravdaže na čo by mu bola nefunkčná technika? Možno ak súčiastky…

Avšak, toto je krajné opatrenie. V skutočnosti sme ešte nevideli niekoho, čo by tento zámok využíval. A možno to je dôvod, prečo tento slot zostáva pre mnohých záhadou.

Všetko kúzlo notebooku je v jeho prenosnosti: na čo ho budete niekde nechávať, keď si ho môžeme všade vziať so sebou. Ale ak sa raz stretneš s takýmto problémom, tak budeš vedieť, ako sa máš zachovať.  Nezabudni sa o tomto podeliť aj so svojimi priateľmi, nech aj ono vedia, na čo je tento záhadný slot.

zdroj:takprosto.cc

0 replies on “Tento zvláštny vstup na Notebook ma každý z nás. Viete ale na čo naozaj slúži?”