VIDEO: Pozrite si pohľad zhora zničených dedín, ktoré zasiahlo TORNÁDO V ČECHÁCH

Hlavnou témou posledných týždňov je v Českej republike dopad ničivého tornáda, ktoré zasiahlo hneď niekoľko dedín v oblasti južnej Moravy.

Tornádo malo silu F4 a napáchalo škody za stovky miliónov českých korún, zničilo mnoho rodinných domov a spôsobilo aj stratu na životoch.

Medzi tornádom zasiahnuté obce patria aj obce Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hodonín a Pánova.

Aj napriek tomu, že tornádo trvalo len niekoľko minút, prešlo trasu dlhú 26 kilometrov cez sedem dedín.

Celú trasu tornáda sa rozhodla uverejnil Polícia Českej republiky prostredníctvom leteckých záberov, ktoré v nasledujúcom videu striedajú zostrihy z miest postihnutých tornádom.

Petr Vala, hovorca juhomoravskej polície, uviedol:

,,Živel začal ničiť už v poliach medzi Lanžhotom a Břeclavou. Tornádo za sebou zanechalo viac ako dvadsaťpäť kilometrov skazy. Pred obcou Ratíškovice sa veterný lievik našťastie rozpadol.”

Česká polícia tvrdí, že v spomínaných obciach sa bude vyskytovať zvýšené množstvo príslušníkov polície aj počas letných prázdnin.

Hlavným dôvodom je najmä stráženie skládok a potreba dohľadu nad zasiahnutými obcami. Leoš Tržil, riaditeľ juhomoravskej polície, sa o nasledujúcej činnosti v obciach vyjadril: ,

,Čo sa týka našej ďalšej činnosti, tak polícia samozrejme zostáva ďalej na mieste, a to najmä kvôli stráženia skládok a jednak kvôli zvýšenému dohľadu v jednotlivých obciach.”

Zdroj: refresher.sk

0 replies on “VIDEO: Pozrite si pohľad zhora zničených dedín, ktoré zasiahlo TORNÁDO V ČECHÁCH”