Zapojiť sa do očkovacej lotérie môžete už od 1. augusta – Ako bude fungovať?

Avizovaná očkovacia lotéria, ktorú vláda spúšťa už od začiatku budúceho mesiaca, sa nezadržateľne blíži. Už od 1. augusta sa môžu všetci Slováci prihlásiť na webovej stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Očkovacia lotéria má motivovať Slovákov k tomu, aby sa nechali zaočkovať.

Medzi pravidlá očkovacej lotérie patrí aj podmienka vekovej hranice – minimálne 18 rokov a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Do lotérie sa môžu zapojiť aj tí, ktorí boli zaočkovaní pred 1. augustom. Do lotérie sa môžu Slováci zaregistrovať až do 15. októbra.

Ďalšou povinnou záležitosťou je aj aplikovaná minimálne prvá dávka očkovania.

Vyššiu šancu na výhru majú tí, ktorí sa nechajú zaočkovať aj druhou dávkou. Kto lotériu v každom kole vyhral, bude známe každý nedeľný podvečer na RTVS.

Ministerstvo financií uviedlo, že suma bude vyplácaná v mene euro na bankový účet v lehote do 30 dní od vyhodnotenia vyžrebovania.

Dôležité je, aby ste sa registrovali už v prvých augustových dňoch, aby ste mali vyššiu šancu na výhru a to kvôli týždňovým odstupom medzi jednotlivými kolami – čím skôr sa zaregistrujete, tým viac kôl sa zúčastnite.

Vláda okrem očkovacej lotérie spustila aj systém odmeňovania tých, ktorí motivujú iných k tomu, aby sa nechali zaočkovať. Podmienkou získania odmeny je to, aby sa druhá osoba nechala zaočkovať plnou, teda aj druhou, očkovacou dávkou.

Ak sa táto osoba stihne zaočkovať ešte pred spustením registrácie, je potrebné, aby svojho sprostredkovateľa nahlásila do 7. augusta.

Finančná odmena predstavuje od 30 do 90 eur v závislosti od veku toho, kto sa nechá k očkovaniu motivovať. Jeden človek tak môže získať bonus až 50 krát. MF SR uviedlo: ,,Ministerstvo financií SR bude peniaze za sprostredkovanie vyplácať priebežne vo forme pripísania finančných prostriedkov v mene euro na bankový účet uvedený pri registrácii, najneskôr však do 30. 11. 2021.“

Zdroj: MF SR

Zdroj: refresher.sk, babskeveci.sk

0 replies on “Zapojiť sa do očkovacej lotérie môžete už od 1. augusta – Ako bude fungovať?”