Urobte si olej z orgovánu, ktorý je malý zázrak a je úplne zadarmo. jeho účinky vám výrazne pomôžu

 

Sirup z jarného orgovánu je zázrak, ktorý máte úplne zdarma: Toto je 9 účinkov, ktoré vám zlepšia život!

Na dych berúcu čarovnú vôňu orgovánu jednoducho nemožno zabudnúť! Jemná a sladká vôňa kvitnúcich jarných záhrad nás napĺňa príjemnými pocitmi. Ale nie každý vie o liečivých vlastnostiach niektorých kvetov. Napríklad taký orgován môže pomôcť telu vyrovnať sa s mnohými chorobami.

 

Kvet orgovánu

Liečivé vlastnosti orgovánu sú v ľudovej medicíne známe viac ako sto rokov. Vyskytoval sa v hojnom počte v záhradách šľachty Osmanskej ríše. Hovorí sa, že práve tam bol prvýkrát použitý pre lekárske účely a účely parfumérií.

Orgován obsahuje veľké množstvo kyseliny askorbovej, éterických olejov a flavonoidov, ktoré majú pozitívny vplyv na organizmus. Okrem toho má vynikajúce antipyretické, protizápalové a analgetické účinky.

Používa sa na prípravu čaju, oleja, obkladov a mastí, ktoré pomáhajú s reumatizmom, reumatoidnou artritídou, radiculitídou, podráždením päty a dnou. Žiaľ orgovánový olej je takmer nemožné kúpiť aj v špecializovaných predajniach. Ale môžete si ho ľahko pripraviť doma.

Orgovánový olej
Kvety je potrebné zbierať v parku alebo mimo mesta – mimo priemyselných oblastí a prašných ciest.

Budete potrebovať :

  • čerstvé kvety orgovánu
  • rastlinný olej bez arómy
  • litrová nádoba s vekom
  • čistá gáza

Postup :

1. Opatrne pooddeľujte kvety od stopky a umiestnite ich do nádoby.

2. Zohrejte olej na teplotu 40 stupňov a zalejte ním do vrchu kvety v nádobe.

3. Nádobu zakryte vekom a nechajte postáť 2 dni.

4. Preceďte olej cez gázu a dobre vyžmýkajte aj orgovánové kvety.

5. Olej znovu zohrejte a pridajte opäť čerstvé kvety, nechajte vylúhovať.

 

6. Opakujte tento postup, kým nezískate dostatočne aromatický olej.

Olejčekom je vhodné potierať si spánky a čelo pri problémoch s migrénou, zimnicou, možete si ním masírovať boľavé kĺby, ak trpíte reumatizmom a inými chorobami pohybových orgánov. Pokúste sa pridať tento produkt do krémov, šampónov a kondicionérov – kozmetiku obohatíte o najkrajšiu arómu a hodnotné látky.

Dnes moderní bylinkári používajú orgovánový olej na liečbu vyrážok, popálenín od slnka, na drobné škrabance a iné kožné ochorenia, ako je hnisavé akné, či opar. Ak pri čistení pridáte olej do čistiacich prostriedkov, čerstvá aróma naplní celý dom.

Tento olej pomáha pri liečbe bronchitídy, nachladnutia, bolesti hrdla, chrípky, používa sa pri inhalácii. orgován zmierňuje stres a všetky druhy nervových porúch, zvyšuje sexuálnu túžbu u žien aj mužov.

 

Orgovánový olej zlepšuje stav kŕčových žíl. Stačí prikladať obklady a nechať ich pôsobiť aj na noc – olejom nasiaknuté bavlnené obrúsky.

Zaujal vás tento recept? Potom nestrácajte čas – nazbierajte orgován, hneď keď ho uvidíte kvitnúť a pripravte si tento kúzelný olej!

zdroj:takprosto.cc

0 replies on “Urobte si olej z orgovánu, ktorý je malý zázrak a je úplne zadarmo. jeho účinky vám výrazne pomôžu”