10 Vecí, ktoré už ako žena v rokoch nemusíte robiť. 9. vec je najdôležitejšia

Niekedy sa zdá sa, akoby sa chodenie do školy skončilo iba včera.

Teraz je to už ale o niečom inom. Ráno sa pozriete do zrkadla a nachádzate na tvári nové vrásky a večer sa pristihnete pri myšlienke, že je to vaša jeseň života: l

isty žltnú, dni sa skracujú, teplota klesá. Nemali by ste sa kvôli tomu rozčuľovať. Je lepšie sa s tým vysporiadať s úsmevom. Múdrosť ženy spočíva v tom, že vie, ako to urobiť…

Múdrosť ženy:

  1. Nepoučujte

Nikdy nikoho nepoučujte, aj keď s istotou viete, že máte pravdu. Radšej si spomeňte, ako ste vy sama reagovala na rôzne pravidlá a ako často ste sa riadila nejakými radami.

  1. Nesnažte sa pomôcť

Najmä ak vás o to nikto nežiada. Nie je potrebné do situácie pridávať aj vaše obavy  a snažiť sa chrániť svojich blízkych pred všetkým zlým na svete. Milujte ich, to stačí.

woman in black coat wearing eyeglassesunsplash

  1. Netreba sa sťažovať

Nemusíte byť tou stereotypnou nevrlou starou mamou. Nevyslovujte vety ako: „Ja v tvojom veku…“, „Dala som ti najlepšie roky života…“, „Som staršia, preto viem lepši…“ Je to len staroba.

  1. Vďaka od detí

Ani ju nečakajte. Zapamätajte si: neexistujú nevďačné deti – sú to len rodičia, ktorí naivne očakávajú od svojich detí vďačnosť. A nežiadajte svoje vnúčatá, aby vás volali menom, nie babkou. Prinajmenšom je to čudné.

smiling woman in black fur coatunsplash

  1. Nemíňajte posledné peniaze

Na omladzovacie kúry a všetko, čo s tým súvisí. Nedáva to absolútne žiadny zmysel. Lepšie urobíte, ak si kúpte plavbu okolo sveta.

  1. Múdra žena sa nepozerá do zrkadla 

Neskúmajte sa a nerobte si príliš výstredný mejkap. Môžete si lichotiť a pokúsiť sa vyzerať mladšie, ale oveľa lepšie je vyzerať elegantne. V jednoduchosti je krása.

  1. Starajte sa o svojho manžela

Aj keď sa z mocného pekného muža stal zvráskavený namrzený starec. Je koniec koncov jediný, kto si vás pamätá ešte mladú a plnú energie. A toto je jediný človek, ktorý vás práve teraz skutočne potrebuje.

man wearing white polo shirtunsplash

  1. Nesnažte sa za každú cenu dohnať zameškané

Robte len to, čo sa vám páči. Nemali by ste podliehať panike, aby ste sa nasilu učili nové veci, neustále držali krok s dobou a pozerať sa na správy, ako na najdôležitejšiu vec vo vašom živote. Nebojte sa „zaostať v čase“.

  1. Nič si nevyčítajte

Nech sa vo vašom živote a životoch vašich blízkych stane čokoľvek, v žiadnom prípade si to nevyčítajte. Urobili ste absolútne všetko, čo ste mohli. Uzatvorte to.

woman sitting on seashoreunsplash

  1. Zachovajte si dôstojnosť

V každej situácii a až po samotný koniec. Pamätajte, že ak ste nažive, niekto vás potrebuje.

Zdravý rozum nám hovorí, že skutočnou múdrosťou ženy je prijatie. Je najjednoduchšie oklamať samého seba, ale tento únik k ničomu nevedie. Sme len ľudia stratení vo vesmíre, žijúci istú chvíľu.

Súhlasíte?

Zdroj: otozh.com.ua

0 replies on “10 Vecí, ktoré už ako žena v rokoch nemusíte robiť. 9. vec je najdôležitejšia”