Babičky, ktoré sa starajú o svoje vnúčatá, žijú o 10 rokov dlhšie

Babičky a dedkovia, nezabudnite sa venovať vašim vnúčatám, pretože to nie je len o zábave, ale aj o vašom dobrom zdraví!

Štúdia publikovaná v časopise Evolution a Human Behavior skúmala údaje o 500 ľuďoch vo veku 70 a viac rokov, žijúcich v Berlíne.

Dospelo sa k záveru, že starí rodičia, ktorí sa starali o svoje vnúčatá, žili o 10 rokov dlhšie ako tí, ktorí to nerobili.

Je dôležité poznamenať, že do štúdie boli zapojení starí rodičia, ktorí sa občas starali o svoje vnúčatá, a nie tí, ktorí prebrali plnú zodpovednosť za ich všeobecné vzdelávanie a výchovu.

Podľa Dr. Ronana Factora existuje prepojenie medzi starostlivosťou o deti a znižovaním stresu – starostlivosť a hranie sa s dieťaťom je pomocou pre starých rodičov, aby sa  mohli čo najdlhšie tešiť nielen z vnúčat, ale aj zo svojho dobrého zdravotného stavu.

Priateľské a vrúcne vzťahy medzi starými rodičmi a deťmi umožňuje dospelým, aby boli nielen fyzicky aktívni, ale aj šťastnejší.

Majte na pamäti, že starí rodičia nemajú rovnaké zdravie ako mladí ľudia, takže ak máte deti, vezmite ich so sebou, no nenúťte vašich rodičov, aby prevzali plnú zodpovednosť za svoje vnúčatá.

Tráviť čas so starými rodičmi je vhodné aj pre malé deti, pretože čas strávený s nimi im dáva väčšiu emocionálnu stabilitu.

Babička a dedko, počkajte, už sme na ceste!

0 replies on “Babičky, ktoré sa starajú o svoje vnúčatá, žijú o 10 rokov dlhšie”