Čaputová nemá podľa Danka žiadnu hanbu. Nepáči sa mu to, že pápež František navštívi Luník IX

Andrej Danko, predseda politickej strany SNS, tvrdo kritizuje prezidentku Slovenskej republiky za jej nedávne rozhodnutie, podľa ktorého má pápež František navštíviť “slávne” košické sídlisko – Luník IX. Dankovi sa nepáči najmä to, že namiesto poukázania na históriu Slovenska bude pápež obklopený ruinami na tomto sídlisku.

Podľa Danka Luník nie je Levoča a prezidentka by si toto sídlisko nemala pomýliť s pezinskou skládkou. Danko vraj názorom na Rómov neútočí, pretože s nimi vyrastal a tak ich veľmi dobre pozná. O svojom názore prezradil: ,,Prezidentka Čaputová navrhla Svätému Otcovi 14. 9. 2021 o 16:00 stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. Ráno príde do Košíc, presunie sa do Prešova a nepochopiteľne nejdú do Levoče. Chápe niekto, prečo ideme ukazovať Luník IX? T

o bude aká hanba v zahraničných médiách? Aký ma vlastne cieľ prezidentka Čaputová, ak takéto niečo navrhuje? Nemôže byť stretnutie aj s rómskou komunitou v Levoči? Nie je to dôstojnejšie miesto ako Luník?”

Podľa Danka sa prezidentka priživuje na tom, že bývalí činitelia z vlády pozvali pápeža na oficiálnu návštevu. Prezidentka si vraj v minulosti zobrala počas delegácie u Svätého Otca so sebou aj odborníka Čekana a to len kvôli komercii.

Danko podotkol, že pri jeho návšteve tam bol arcibiskup Zvolenský. Danko dodal, že sa pokúsi apelovať priamo na cirkevných hodnostárov, aby šli namiesto Luníka priamo do Levoče.

Zdroj: Facebook/ Andrej Danko,

0 replies on “Čaputová nemá podľa Danka žiadnu hanbu. Nepáči sa mu to, že pápež František navštívi Luník IX”