Ľudia zdieľajú okamihy z lesných požiarov v Grécku

Ľudia v poslednej dobe počuli o planéte veľa strašidelných hrozieb. Zdá sa, že tieto apokalyptické scenáre sa začínajú realizovať. Jedna nedávna udalosť, ktorá upútala pozornosť celého sveta, bola správa o požiaroch, ku ktorým došlo v Grécku.

Požiar vypukol 3. augusta na druhom najväčšom gréckom ostrove Evia. Požiar spôsobila najhoršia vlna horúčav, akú Grécko zažilo za tri desaťročia. To spôsobilo, že stovky ľudí evakuovali. Ľudia museli opustiť svoje domovy a všetko čo im bolo vzácne, aby si zachránili život.

Aj keď tieto silné horúčavy nie sú veľmi bežným javom, v poslednom čase nimi boli postihnuté rôzne časti sveta. Intenzita týchto horúčav však v Grécku dosiahla svoj vrchol a národné orgány museli čoskoro nájsť účinný spôsob, ako situáciu riešiť.

Tieto bezprecedentné okolnosti nielenže naplnili ľudí strachom z neznámeho, ale vzbudili aj určitú nedôveru voči vláde.

Podľa BBC News silné horúčavy spôsobili požiar, ktorý spálil viac ako 56 000 hektárov pôdy

Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic

Podľa denníka Guardian grécky premiér Kyriakos Mitsotakis označil túto situáciu za „prírodnú katastrofu bezprecedentných rozmerov“. Vláda však dostala kritiku za to, že nezabezpečila dostatok zdrojov na riešenie tohto problému

Lesné požiare, ktoré spôsobili, že tisíce ľudí prišli o domov, prácu a firmy, tiež dostali ľudí do nebezpečných a stresových situácií. Okrem toho to má obrovský vplyv na životné prostredie.

Podľa NOAA Chemical Sciences Laboratory sa uvoľňuje do atmosféry obrovské množstvo prekurzorov oxidu uhličitého, čierneho uhlíka, hnedého uhlíka a ozónu, a to má vplyv na kvalitu vzduchu.

Také ťažké časy ukazujú, ako môžu byť ľudia zjednotení a koľko z nich je pripravených podať pomocnú ruku. Aj v týchto stresujúcich a nebezpečných časoch ľudstvo dokázalo, že vždy existuje nejaké východisko.

Internet sa čoskoro zaplnil fotografiami a videami, ktoré dokazujú, aké je to v tejto oblasti hrozné. Ale spolu s týmito obrázkami zdieľali aj chvíle, keď si ľudia navzájom pomáhali a snažili sa zachrániť to, čo je okolo nich.

Ľudia online zdieľajú srdcervúce momenty dopadu lesných požiarov

Dragn33l

Západ slnka v Grécku, počas hrozných lesných požiarov

Niels_h_

Nasledujúce video ukazuje intenzívny požiar, ktorý zasiahol celý ostrov

Nie je to tak dávno, čo svetom otriasli požiare ničiace Austráliu

damonayoung

Napriek tejto strašnej katastrofe ľudia zdieľali aj niekoľko pekných chvíľ

Cyprus Embassy Athens

Krajiny ako Rumunsko, Ukrajina a Srbsko vyslali svojich hasičov, aby pomohli s likvidáciou katastrofických požiarov. Okrem hasenia požiarov zachránili aj stovky ľudí a zvierat. Tiež ľudia, ktorí boli evakuovaní zo svojich domovov, mali možnosť zostať v hoteli niekoľko nocí. Táto a mnohé ďalšie zložité situácie dokazujú, že všetko je možné, keď sú ľudia pripravení zjednotiť sa a navzájom si pomáhať.

Cyprus Embassy Athens

Hasiči a dobrovoľníci pomáhajú minimalizovať straty na životoch zvierat v Grécku

Cyprus Embassy Athens

Pozrite sa na úplné video o tom, ako sa ľudia starajú o domáce zvieratá, ktoré boli stratené a zranené počas požiaru

Cyprus Embassy Athens

Srbsko vysiela na pomoc Grécku pri požiaroch špeciálnu jednotku hasičov pozostávajúcu z 37 hasičov, 14 vozidiel a 3 helikoptér

DisturbedOne95

Rumunskí hasiči v Grécku v akcii

CosminDvD

CosminDvD

Na pomoc prišli aj hasiči z Ukrajiny, ktorí pomohli zachrániť stovky ľudí

Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic

Požiare, zničili viac ako 56 000 hektárov pôdy, dokonca to je vidieť aj zo satelitu

Maxar Technologies 

Maxar Technologies 
Zdroj
0 replies on “Ľudia zdieľajú okamihy z lesných požiarov v Grécku”