Matematik Kollár má o tretej vlne jasno: ,,Všetko pre nás naozaj začne v septembri.”

Po krátkej niekoľkomesačnej pauze, počas ktorej si mnohí z nás “oddýchli” od prísnych protipandemických opatrení, sa slovenský matematik Richard Kollár rozhodol uverejniť fakty, ktoré potvrdzujú, že obávaná tretia vlna koronavírusu je už za dverami a vypukne už na jeseň.

Okrem predpokladaného začiatku tratej vlny koronavírusu prezradil aj infomácie pre zaočkovaných a dokonca aj to, že vakcinácia ich pred samotným nakazením neochráni.

Podľa matematika je vlastne jedno, či je aktuálny denný prírastok 30, či 70 nakazených: ,,Dnes sa čísla oplatí sledovať len preto, aby sme sa uistili, či náhodou nie sme vo veľkom prúsere. A to nie sme.” 

Kollár upozornil, že tretia vlna začne rovnako rýchlo ako tomu bolo pri tej predchádzajúcej.

Jej priebeh nebude možné zastaviť ani s prísnymi opatreniami. Podľa neho bude spúšťačom tretej vlny otváranie škôl, návšteva pápeža, internáty a chladnejšie počasie, ktoré prinúti ľudí sedieť v baroch a reštauráciách vo vnútri.

Kollár potvrdil, že ohrozené budú najmä deti a mladí: 

,,Vlna príde. Budú to na začiatku najmä deti a mladí. Počty infikovaných detegovaných testami budú asi porovnateľné s predchádzajúcou vlnou, ak nie aj vyššie. Budeme sa však utešovať, že v nemocniciach nič nevidíme. Že sa vlastne nič nedeje. Ale príde aj to, len to bude trvať dlhšie.

Október zrejme prinesie asi aj návrat červených nemocníc. A bude sa v nich samozrejme aj zomierať. A nie jeden za týždeň ako teraz v lete.” Podľa matematika príde aj na lockdown, ktorý bude nevyhnutnou záležitosťou.

Vyhraté však podľa Kollára nemajú ani zaočkovaní, no vakcinácia je obrovskou pomocou:

,,Šanca, že niekoho infikuje zaočkovaná osoba je oveľa nižšia ako šanca, že to infikuje nezaočkovaná osoba.” Najohrozenejšou skupinou vraj budú na jeseň tí, ktorí fajčia 2 krabičky cigariet denne.

Zdroj: Facebook/Richard Kollár

foto: https://www.instagram.com/igor_matovic_olano/?hl=sk

0 replies on “Matematik Kollár má o tretej vlne jasno: ,,Všetko pre nás naozaj začne v septembri.””