Na Zemi nie je dostatok miesta na výsadbu stromov, ktoré by zabránili globálnemu otepľovaniu

Štúdie naznačujú, že na Zemi nie je dostatok priestoru na výsadbu stromov, ktoré by dokázali zvládnuť klimatické zmeny.

Ľudia každoročne vypúšťajú do atmosféry 30 až 40 miliárd ton CO2, čo je množstvo, ktoré je príliš veľké na to, aby ho stromy zvládli samy eliminovať.

Stromy sa často používajú ako nástroj na boj proti zmene klímy, pretože absorbujú CO2 a emitujú kyslík. Napriek tomu, že sa ukázalo, že sú životne dôležité, ľudia zničili dve tretiny dažďových pralesov.

Znepokojujúce nie sú len klesajúce počty stromov, ale aj priestor pre vysádzanie nových, s ktorými si vedci robia starosti. Aby sme zachytili iba 10% ročných svetových emisií CO2, museli by sme vysadiť stromy na celom území USA, uvádza Insider.

Ak by sme však vysadili potrebné množstvo stromov, pravdepodobne by to ovplyvnilo priestor potrebný pre poľnohospodársku pôdu, a teda aj dodávky potravín. Keď vezmeme do úvahy tieto čísla, dokazuje to, ako je nevyhnutné, aby sme znížili svoju uhlíkovú stopu. Jedným zo spôsobov, ktorým sa to IKEA pokúša docieliť, je získanie tisícov akrov lesnej pôdy.

V januári skupina Ingka, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, kúpila 4 386 hektárov pôdy v juhovýchodnom Gruzínsku, aby ju zachránila pred rozvojom. Verí sa, že spoločnosť Ingka Group vlastní ohromujúcich 248 000 hektárov lesných porastov v USA a Európe.

Napriek tomu, že mnohí majú pocit, že to stále nestačí, minulý rok bol považovaný za druhý najhorúcejší rok v histórii.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na Zemi nie je dostatok miesta na výsadbu stromov, ktoré by zabránili globálnemu otepľovaniu”