Prečo sa oplatí skúsiť znovu nadviazať vzťah s manželom? Čo na to hovorí psychológ?

Rodinná psychológia je mimoriadne súčasná a náročná veda. Preto sme dnes zaregistrovali radu skutočného odborníka v tejto oblasti. Konkrétne – rodinný psychológ Peter Dmitrievsky. Postupom času sa zabudnú krásne sľuby lásky. Namiesto romantických prekvapení príde každodenný život rodiny. Medové týždne sú nahradené chabou rutinou.

Niektorí sa bez problémov vyrovnajú s každodennými problémami. Starostlivo nosia svoju lásku po celé tie roky, nikdy nerozmýšľajú o rozvode. Ale iní neznesú neustále napätie a v zúfalstve sa ponáhľajú vyskočiť z lodí, zvanú „Manželstvo“.

Avšak aj tie naj trpezlivejšie a najmilšie manželské páry dnes musia prejsť skutočnou skúškou. Karanténa je pre mnohých veľmi ťažká. Kto by si myslel, ale aj keď hovoríme o najobľúbenejšej osobe na svete, byť nepretržite s ňou sa môže stať mučením.

V tomto ohľade vydavatelia odhalili tajomstvo silného manželstva, ktoré pomáha zachrániť rodiny tisícom manželov aj v najťažších obdobiach.

Ako sme povedali, počas karantény bolo pre mnohých oveľa ťažšie vyjsť so svojimi manželmi ako obvykle. Napríklad naši čitatelia neustále zdieľajú príbehy zo svojich vlastných životov a hľadajú odpoveď na otázku „Ako zabrániť rozvodu, keď sa situácia zdá úplne beznádejná?“ Niektorí hovoria o tom, že sa dokonca musia uchýliť k službám odborníkov. Terapia má však často opačný účinok. Po tom, čo pochopili svoje vlastné pocity a túžby, náhle zistia, že „pocit lásky k spriaznenej osobe práve zmizol“. Kde by to však mohol náhle zmiznúť a stojí za to hľadať ho?

Tu je to, čo si o tom myslí Peter Dmitrievsky:

„V súvislosti s okolnosťami sa zvyčajný rutinný plán väčšiny rodín dramaticky zmenil. Je to tak náhla zmena, že tlačí človeka, aby prehodnotil svoj život. “

„ Výroky ako„ Uvedomil som si, že láska sa vyparila “, sú silné, pretože som pevne presvedčený, že láska nie je len pocit, ale aj voľba. To znamená, že človek môže dorásť, “dodáva psychológ.

Často keď hovorí, že pocit lásky zmizol, človek myslí niečo úplne iné. Konkrétne, že mal voči svojmu partnerovi určité negatívne emócie. Za takým hlasným vyhlásením sa môže skrývať banálne sklamanie, rozhorčenie, podráždenie.

V takýchto prípadoch je hlavným problémom to, že človek negatívnymi pocitmi zakrýva všetko dobré, čo dáva manželský vzťah. Peter však ubezpečuje: „Aj najkritickejšiu situáciu je možné napraviť. A hlavná vec, ktorú musíte mať, je pevné odhodlanie zachrániť rodinu. “

„Cesta k spáse manželstva je realizáciou ich vlastnej predstavy lásky. Partneri, ktorí sa snažia udržiavať vzťah, robia pomerne veľa úsilia. Často musia opustiť svoju zónu pohodlia a zmeniť svoje zvyky.

Niekedy je potrebné ukázať odvahu a vysloviť manželovi všetky dôležité nuansy, ktoré sa neodvážil povedať skôr. A tiež musíte byť pripravení na skutočnosť, že druhá polovica bude vyžadovať určité osobné zmeny od vás.

Zároveň je dôležité jasne pochopiť, prečo sa snažíte udržať tento vzťah. A nemenej dôležité – aké úsilie ste na to pripravení vyvinúť. “

Mnohí odborníci považujú za vhodné vopred sa postarať o pevnosť vzťahu s partnerom. A dokonca aj tým párom, ktorých vzťahy vydržali takúto krízu, odporúčajú, aby vykonávali určitú „prevenciu rozvodu“. Takáto prevencia zahŕňa iba dva body. Prvým je osobný rozvoj a druhým je spoločný rozvoj.

Rozvíjaním svojej osobnosti človek začína lepšie rozumieť veciam. To mu pomáha duchovne rásť a viac sa prispôsobovať vzťahu s partnerom.

Spoločný vývoj (čítanie a diskusia o populárnej literatúre, športovanie, alebo spoločna kreativita) vám umožňuje udržiavať živý záujem o seba.

Výsledkom bude, že sa pár bude vždy cítiť ako jeden tím, ktorý dokáže zvládnuť akékoľvek životné ťažkosti.

0 replies on “Prečo sa oplatí skúsiť znovu nadviazať vzťah s manželom? Čo na to hovorí psychológ?”