Príbeh tajnej lásky Lady Diany a jej osobného strážcu, s ktorými chcela ujsť z paláca

Nevera a odpor k manželovi ju podnietili k tomu, aby si našla náhradu.

Našťastie nemusela chodiť ďaleko, pretože oporou sa jej stal muž, ktorý bol v jej blízkosti takmer 24 hodín denne. Reč je o princeznej Diane a jej osobnom strážcovi.

Barry Mannakee bol o 14 rokov starší a dokonca aj ženatý. To však nezastavilo najslávnejšiu ženu, ktorá raz snívala o úteku z paláca spolu so svojím milovaným.

Dianin manžel, princ Charles, namiesto toho, aby stál po jej boku, sa pravidelne stretával s jeho prvou láskou Camillou Parker Bowles. To bola aj príčina stroskotania ich manželstva v roku 1985.

Princezná, ktorá potrebovala morálnu podporu, začala venovať pozornosť Barrymu. V tom čase mal muž 38 rokov. Podľa Diany sa často túlala po paláci a dúfala, že ho uvidí. Tak sa aj zblížili.

Princezná z Walesu vyznala svoje city k mužovi prostredníctvom nahrávky, ktorú jej vyhotovil hlasový tréner Peter Settelen. Diana v nej hovorí, že je šialene zamilovaná do muža z kráľovského personálu: „S radosťou by som sa všetkého vzdala a žila by som s ním ako obyčajná žena, nie panovníčka. Povedal, že by to nebol zlý nápad.“

Ich románik niečo vyše roka. Bol neustále v jej blízkosti, dokonca aj vtedy, keď jej niekto utieral slzy a počúval jej sťažnosti. Diana hovorila, že sa vedľa neho cítila ako malé dievčatko, ktoré ľutuje a stará sa oňho.

Nastal okamih, kedy vedúci stráže paláca uvidel Lady Dianu a Barryho. Ich vzťah nazval „kompromitujúcim“ a muža prevelil na službu v britskom diplomatickom zbore. Dlho tam ale nevydržal.

V roku 1987 ho nehoda pripravila o život. Motorka, na ktorej Barry išiel so svojim kamarátom, sa zrazila s kamiónom. Vodič kamiónu tvrdil, že ho oslepili svetlomety záhadného tretieho auta. Diana bola touto správou zdrvená a až do konca svojho života sa snažila zistiť, čo sa skutočne stalo. Bola si istá, že nehodu zavinil jej manžel Charles.

Či už to bola náhoda alebo nie, o 10 rokov neskôr aj samotná princezná zomrela pri autonehode. Mnoho fanúšikov je stále presvedčených, že táto tragédia je dielom jej manžela. Ale okrem špekulácií na to neexistujú žiadne dôkazy.

Zdroj: takprosto.cc

0 replies on “Príbeh tajnej lásky Lady Diany a jej osobného strážcu, s ktorými chcela ujsť z paláca”