Recept: Čokoládovo-karamelový dezert pripomínajúci Twix tyčinku. Rozdiel je len ten, že ho máte omnoho viac!

Pripravte si skvelý dezert pripomínajúci čokoládovo-karamelovú tyčinku Twix, ktorý sa vám bude rozpúšťať na jazyku.

Ingrediencie

 • 180 g múky
 • 110 g masla (82%)
 • 2 pl cukru
 • 2 vajcia
 • 2 pl smotany
 • ½ čl soli
 • 380 g kondenzovaného mlieka
 • 200 g mliečnej čokolády

Postup

 1. Oddeľte žĺtky od bielo. Múku preosejte do misky, pridajte cukor a soľ. Kocku zmrazeného masla (80 g) nakrájajte ostrým nožom.
 2. Potom postupne k nemu začnite sypať múku s ostatnými prísadami, bez toho, aby ste prestali maslo krájať. Keď vám vznikne niečo ako mrvenička, pridajte žĺtky a cesto premiešajte rukami.

 1. Následne pridajte kyslú smotanu a pokračujte v miesení. Malo by vám vzniknúť husté a drobivé cesto, ktoré sa bude dobre lepiť.
 2. Obdĺžnikovú formu vysteľte papierom na pečenie a rozmiestnite do nej cesto. Formu vložte na 30 minút do chladničky. Potom koláč pečte vo vyhriatej rúre na 180 stupňov 15-20 minút.

 1. Keď cesto začne naberať zlatistú farbu, vyberte ho z rúry. Kým vychladne, pripravte si karamel. Kondenzované mlieko nalejte do hrnca, počas varenia ho miešajte silikónovou špachtľou, až kým nezíska svetlú karamelovú farbu. Mala by vám vzniknúť hustejšia, naťahujúca zmes. Bude to trvať asi 20 minút.
 2. Hotový karamel naneste opatrne na upečené cesto, zarovnajte ho a nechajte vychladnúť. Medzitým si pripravte polevu.

 1. Čokoládu rozpustite vo vodnom kúpeli za stáleho miešania. Bude to trvať 3 minúty, nie viac. Keď je čokoláda úplne rozpustená, polejte ňou koláč. Polevu zarovnajte po celom povrchu. Dezert vložte do chladničky minimálne na 2 hodiny.

 

 

Zdroj: storinkanews.pp.ua

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Recept: Čokoládovo-karamelový dezert pripomínajúci Twix tyčinku. Rozdiel je len ten, že ho máte omnoho viac!”