Slováci pozor! V očkovacej lotérii si môžete prilepšiť až o 500 000 eur a to nie je VŠETKO

Ministerstvo financií, na čele s ministrom financií Igorom Matovičom, uverejnilo podrobné informácie o očkovacej lotérii, v ktorej si môžu Slováci prilepšiť o skvelé peňažné výhry, ktoré sa pohybujú až do výšky 500-tisíc eur.

Za pár hodín od spustenia lotérie sa do nej stihlo zapojiť viac ako 160-tisíc Slovákov, ktorí budú súťažiť v priamom prenose na RTVS.

Podľa štatútu očkovacej lotérie vyhrá 100 000 výhru len ten, kto bude sledovať verejnoprávnu RTVS, konkrétne živý prenos, v ktorom sa dozvie unikátne heslo.

Heslo sa vraj bude meniť každý deň. Ak súťažiaci nedvihne telefón do 20 sekúnd, ostane mu výhra 5 000 eur, čo potvrdil aj minister financií. Okrem tejto sumy sa bude v živom vysielaní hrať aj o 10 000 eur a v elektronickom hlasovaní o 100 eur.

Igor Matovič podotkol, že nie každý nezaočkovaný občan Slovenska je antivaxer, ktorý je výrazne proti očkovaniu.

Podľa Matoviča patrí mnoho z nezaočkovaných do skupiny, ktorá sa v množstve informácií o očkovaní stráca a jednoducho si nevie vybrať najrozumenjšiu cestu:

,,Mnohí z nich majú strach, nemajú adekvátne odpovede na otázky alebo sa im už opozerali tváre odborníkov, ktorí hovoria, že očkovania sa netreba báť.“

Práve edukačný podtón očkovacej lotérie má byť to, čo by malo motivovať nezaočkovaných k tomu, aby sa nechali zaočkovať.

Možnosť finančnej odmeny má byť len bonusom, ktorý im dokáže pomôcť. Matovič zdôraznil, že význam lotérie nie je to, aby si vláda kupovala ľudí. Hlavnou motiváciou je to, aby sa odpovedalo na otázky tých, ktorí o očkovaní pochybujú či váhajú. Súčasťou lotérie majú byť aj odborníci, ktorí sú dostatočne hodnoverní. Zaregistrovať sa môžete na tomto odkaze bytzdravyjevyhra.sk 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slováci pozor! V očkovacej lotérii si môžete prilepšiť až o 500 000 eur a to nie je VŠETKO”