Šťastnú ženu spoznáte jednoducho podľa oblečenia : stačí 7 minút!

Starostlivo sledujeme módne trendy a snažíme sa s nimi držať krok. Nové šaty, vysoké podpätky … Priznajme si, na oblečenie kladieme veľký význam. Medzinárodní experti však dospeli k neočakávanému záveru: “Čím šťastnejší je človek, tým jednoduchšie sa oblieka.” Prečo? Rozhodli sme sa to rozlúsknuť.

Úroveň šťastia

Každoročne od roku 2011 medzinárodní experti analyzujú životnú úroveň v 155 krajinách. Cieľom tejto štúdie je určiť najšťastnejšiu krajinu na svete a urobiť vyhodnotenie. Vedci vyvinuli špeciálnu technológiu, pomocou ktorej merajú úroveň blahobytu ľudí a hodnotia, aký kvalitný je ich život.

Toto hodnotenie sa však z roka na rok príliš nemení. Tento rok sú na čele zoznamu Nórsko, Dánsko a Island. V prvej desiatke bolo aj Švajčiarsko, Fínsko, Holandsko, Kanada, Nový Zéland, Austrália a Švédsko.

Viete čo tieto krajiny spája? Vysoká životná úroveň, blaho a sociálne štandardy. Áno, toto všetko je zrejmé, ale je tu ešte niečo iné. Podľa istého módneho blogera sa ľudia v týchto krajinách obliekajú jednoducho, pohodlne a bez akéhokoľvek prekombinovania.

Ak porovnáme tieto krajiny s tými, ktoré v súčasnosti diktujú pravidlá módy celému svetu, vidíme, že úroveň šťastia je v nich oveľa nižšia. Vezmime si napríklad Francúzsko – 32. miesto, Španielsko – 37. miesto, nehovoriac o Taliansku, krajine, kde je každý od detstva trendy – v tomto hodnotení získalo len 50. miesto.

Čo v krajinách “šťastnej prvej desiatky”? Prevažná väčšina obyvateľov týchto krajín nenasleduje módne trendy, aspoň nie tak fanaticky. Netvrdíme že sa obliekajú nevkusne, to nie. Je pre nich však charakteristická jednoduchosť a ľahkosť pri výbere oblečenia, ktorá okamžite upúta pozornosť.

Je to zvláštny paradox.

Podľa štúdií sa však ženy v týchto krajinách necítia nešťastne len preto že nemajú ceruzkovú sukňu alebo vysoké podpätky. A muži necítia nedostatok šťastia zo skutočnosti, že ich lásky sa ženú za najnovšími trendmi.

A tu vzniká logická otázka: potrebujeme byť štýlové aby sme sa cítili šťastne? Dá sa predpokladať, že pre pocit šťastia, pokoja a radosti človek nemusí každý deň dokazovať niečo nové sebe alebo okoliu, a nasledovať najnovšie trendy?

Nebudeme hádzať všetkých do jedného vreca, lebo pre niekoho je móda a trendy neoddeliteľnou súčasťou života, ktorý prináša radosť. Ale sú aj takí, ktorí sledujú módu len preto, aby niečo dokázali. Je už na zvážení každej z vás, ktorú cestu za šťastím si vyberiete.

Riadite sa najnovšími trendmi a radami štylistov alebo riešite skôr pohodlie a jednoduchosť?

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v komentároch.

0 replies on “Šťastnú ženu spoznáte jednoducho podľa oblečenia : stačí 7 minút!”