40-ročná žena sa rozhodla stať slobodnou matkou – Toto je dôvod

Stať sa matkou po 40 -tke je podľa lekárov vysoké riziko. Jedným z možných výsledkov pôrodu po štyridsiatke je vysoké riziko, že dieťa bude mať Downov syndróm.

Michele Elizaga je mamou, ktorá sa rozhodla počať po 40-tke, a teraz si napriek všetkým ťažkostiam, ktoré jej stoja v ceste myslí, že jej syn Matthew je dar, ktorý jej dal osud.

40 rokov bolo osudovým momentom v živote Michele

Rozhodnutie stať sa slobodnou matkou sa pre Michele stalo doslova malým okamihom v jej živote. V roku, keď mala 40 rokov cítila, že na obzore je niečo epické. No ani vo sne ju nenapadlo, že to bude narodenie dieťaťa. Túžila stretnúť lásku svojho života, pretože sa nikdy nevydala a bola značnú dobu slobodná. Bol to jej priateľ, ktorý jej vnukol myšlienku, stať sa matkou.

Cesta k materstvu sa začala výzvou

Akonáhle sa rozhodla stať sa matkou, Michele v hlave vírilo toľko otázok, ako to urobí. Rozhodla sa podstúpiť celý proces a čoskoro mala úspešné prvé IUI za sebou. No šance neboli príliš vysoké. Ukázalo sa to však ako veľmi jednoduchý postup, ktorý trval menej ako 10 minút, a potom ju poslali domov s dátumom, kedy si musí doma urobiť tehotenský test.

Michele čoskoro šťastne objala svojho novonarodeného syna Matthewa. Musela podstúpiť cisársky rez a bola v celkovej anestéze, takže sa so svojim synom stretla 5 hodín po pôrode. Lekári uviedli, že Matthew má Downov syndróm, no Michele správu prijala pozitívne. Je presvedčená, že Matthew sa rozhodol byť jej synom z nejakého dôvodu a zaslúži si mať tú najlepšiu matku.

Žena sa bála, ako na jej tehotenstvo zareagujú rodičia

Keď Michele zistila, že je tehotná, prvými ľuďmi, s ktorými sa chcela o túto novinku podeliť, boli jej rodičia. Netušili, čo sa pokúša urobiť, takže to bol skutočne ťažký rozhovor a ona sa ich reakcie obávala. Najprv boli šokovaní, ale akonáhle si zvykli na myšlienku, že sa ich dcéra stane podľa vlastného výberu slobodnou matkou, boli za ňu šťastní. Od tohto dňa sa Michele cítila dostatočne sebavedomá, aby to povedala svojim sestrám a potom svojim najlepším priateľom.

Michele bohužiaľ nedávno prišla o otca, ktorý bol jej najväčším podporovateľom.

Ťažkosti slobodnej matky, Michele nezabraňujú v tom, aby bola aktívna

Matthew má teraz takmer 5 mesiacov. Jeho mama sa musela vrátiť do práce na plný úväzok potom, čo bola s ním doma iba jeden mesiac. Priznáva však, že nikdy nebola tak fyzicky, mentálne a emocionálne vyčerpaná, ale zároveň sa nikdy necítila silnejšia.

Michele miluje turistiku, no bohužiaľ od narodenia Matthewa na svoj koníček už nemá toľko času. Ale pomaly zisťuje, ako sa integrovať späť do svojho života. Nedávno kúpila Matthewovi nosič na turistiku, aby ho mohla so sebou nosiť na cesty. Michele veľmi pomáha hlavne jej mladšia sestra, vďaka ktorej to všetko perfektne zvláda.

Michele, ktorá prechádza všetkými vzostupmi a pádmi slobodnej matky, má svoju vlastnú filozofiu šťastia, nasledovať svoje srdce a žiť život bez ľútosti. Ako sólo rodič nesie všetky finančné bremená a veľké rozhodnutia na svojich pleciach, ale nikdy sa nebojí požiadať o pomoc svojich najbližších.

Zdroj
Zdroj foto: Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “40-ročná žena sa rozhodla stať slobodnou matkou – Toto je dôvod”